I Międzynarodowa Konferencja Nukowo-Branżowa Geologia – Zdrowie – Ekologia. Geoturystyka i Turystyka Uzdrowiskowa w Regionie.

Dodał: admin 24 kwietnia 2015 15:02

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu
Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie

 

Uczniowie naszej Szkoły (kl Ic, IIc, i IIg) pod opieką p. p. prof. M. Czyż i W. Domałacnej-Teper uczestniczyli w pierwszym dniu w/w konferencji. Tematyka wystąpień i dyskusja podzielona była na 3 sesje. Obejmowały one: waloryzację i zagospodarowanie obiektów geoturystycznych i uzdrowiskowych oraz różną problematykę uzdrowisk, m.in. Szczawnicy, Rabki-Zdrój, Rymanowa czy Żegiestowa.Obiekty geoturystyczne i ich zagospodarowanie były prezentowane na przykładzie: Słowacji, Tatr, Pienin, Polskiej Orawy, Gorczańskiego Parku Narodowego, Beskidu Małego, Doliny Białki (niecka podhalańska), okolic Krakowa, Geostrady Sudeckiej czy regionu świętokrzyskiego.


W drugim dniu konferencji (sobota) kontynuowano w/w tematykę, skupiając się na produktach i innowacyjnych formach geoturystyki i turystyki uzdrowiskowej. Ciekawe były wystąpienia pracowników Państwowego Instytutu Geologicznego (PIB) nt. metrologii badań, opracowania danych i prezentacji wyników.


Po konferencji biblioteka Szkoły wzbogaciła się o Katalog obiektów geoturystycznych w obrębie pomników i rezerwatów przyrody nieożywionej i czasopisma Geoturystyka.