Konkurs o indeks UJ

Dodał: admin 28 kwietnia 2015 09:00

„Nie ma Pani jeszcze osiemnastu lat?!”

Takie, pełne zaskoczenia i niedowierzania, pytanie usłyszała Paulina Suska uczennica klasy 2f, zwyciężczyni w Konkursie Wiedzy Etnologicznej organizowanym przez oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Organizatorzy wyraźnie nie spodziewali się takiego poziomu u tak młodego uczestnika – z tym większą radością informujemy, że praca Pauliny spotkała się z najwyższym uznaniem nauczycieli akademickich, będących jurorami konkursu. Podkreślono jej dużą dojrzałość, słuszność wniosków, trafny dobór bibliografii. Konkurs obejmował etap ustny i pisemny, i w obydwu Paulina poradziła sobie świetnie. Jedynie ze względów formalnych – jak oświadczyła pani sekretarz konkursu - Paulina nie powróciła z Krakowa z indeksem na etnologię i antropologię kulturową, ta nagroda była bowiem zarezerwowana wyłącznie dla uczniów klas trzecich. Paulinie ogromnie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.