III Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego

Dodał: admin 17 kwietnia 2024 17:43

12 kwietnia uczniowie naszego liceum mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w III Międzyszkolnym Konkursie Języka Hiszpańskiego, który odbył się w LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Opiekunami i autorami przedsięwzięcia były panie iberystki z dwóch liceów: pani Maria Jarończyk (LO im. Balzera), pani Ewelina Knap, pani Kinga Szpuler oraz ojciec dr Piotr Sokołowski z naszej szkoły. Impreza przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze, a laureatami konkursu zostali:

Grupa młodsza (klasy pierwsze i drugie)

I miejsce: Martyna Majerska , kl. 2F i Estera Gregorio, kl. 2H

II miejsce Antonina Romaniszyn (LO im. Balzera) i Anna Grochola (LO im. Balzera)

III miejsce: Lenart Katarzyna, kl. 2F

Grupa starsza (klasy trzecie i czwarte)
I miejsce: Agnieszka Bachleda-Dorcarz (LO im. Balzera),

II miejsce: Amlia Polak, kl. 3F

III miejsce: Anna Michalik (LO im. Balzera)

III Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego

Podczas konkursu uczniowie wykazali się nie tylko znajomością języka hiszpańskiego, lecz również wiedzą na temat Peru. Ten ciekawy i mało znany nam kraj był głównym tematem tegorocznej rywalizacji. Spotkanie zwieńczył wykład ojca dr Sokołowskiego na temat Peru oraz konkurs grania na peruwiańskich piszczałkach fletnia pana.

Bardzo miłym akcentem na konkursie była obecność dyrektorów z obu zaprzyjaźnionych szkół: pani Dyrektor Marty Sokołowskiej oraz pana Dyrektora Marka Donatowicza, którzy podkreślali chęć wzajemnej współpracy.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe przyjęcie nas w Liceum Balzera, a przyszłym roku zapraszamy do nas.