Uczniowie klasy geograficznej 3F na warsztatach geologicznych UJ

Dodał: admin 19 kwietnia 2024 08:49

Geologia to nauka o Ziemi badająca skład, budowę oraz rozwój skorupy ziemskiej, a także historię naszej planety, jej ewolucję i procesy, które kształtują jej budowę. Wiedza ta ma znaczenie praktyczne, na przykład w celu poszukiwania surowców mineralnych, oceny wpływu środowiska geologicznego na obiekty techniczne, pozyskiwania wód podziemnych.

3F na UJ
Nasi uczniowie wraz z ich nauczycielem Piotrem Smosną wzięli udział w wykładach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Nauk Geologicznych oraz w zajęciach praktycznych, na których doskonalili wiedzę z zakresu petrografii skał. Zapoznali się z genezą i budową różnorodnych skał oraz procesami prowadzącymi do ich przeobrażeń. Zgłębili wiedzę z zakresu procesu krystalizacji magmy oraz poznali strefy i facje metamorfizmu. Na końcu podjęli skuteczną próbę samodzielnej makroskopowej klasyfikacji skał. Dziękujemy również za wsparcie i opiekę Panu Grzegorzowi Słowikowi.