Etap regionalny Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej

Dodał: admin 22 kwietnia 2024 17:02

9 marca 2024 roku Monika Tylka z klasy 3b (opiekun mgr Jagna Dziedzic) oraz Jakub Jurzec z klasy 4e (opiekun dr Katarzyna Grobarczyk – Piekło) uczestniczyli w etapie regionalnym Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee” UJ. Uczniowie wykazali się specjalistyczną wiedzą z zakresu budowy i działania układu nerwowego, schorzeń, diagnostyki, profilaktyki oraz metod leczenia . Część pytań testowych wymagała znajomości terminologii również w języku angielskim. Walka była zacięta, jednak tym razem nie udało się zakwalifikować do finału konkursu. Czekając na ogłoszenie wyników, uczniowie uczestniczyli w interesującym wykładzie na temat neuroinformatyki i jej wykorzystania w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu nerwowego. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie procentować w przyszłym roku szkolnym oraz na studiach.

Jakub Jurzec