X Koncert Goszczyński dla Fundacji im. Adama Worwy

Dodał: admin 6 czerwca 2024 21:07

Za nami wyjątkowy, bo X jubileuszowy Koncert Goszczyński dla Fundacji im. Adama Worwy, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu. Na scenie pojawili się artyści: uczniowie, absolwenci oraz zaproszeni goście. Wszystkich przybyłych na to wydarzenie przywitała Pani prezes Fundacji Renata Ziembla-Pitra. Głos zabrała również p. Dyrektor I LO w Nowym Targu Marta Sokołowska, Starosta Nowotarski - Tomasz Hamerski oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ - Grzegorz Watycha.

Dziesiąta edycja tego wydarzenia mająca piękną historię dzielenia się dobrem poprzez muzykę, śpiew i taniec, stała się także okazją do przypomnienia tych wszystkich niezwykłych chwil. Pomysł pierwszej edycji wyszedł od Karola Poręby (obecnie absolwenta naszej szkoły), ale jak sam mówi, skorzystał z pomocy innych: ,,Zaangażowany był Tomek Jachymiak, z którym graliśmy wtedy w zespole i Mateusz Potaśnik, wówczas przewodniczący szkoły. Nic z tego by się nie wydarzyło, gdyby nie przychylność i pomoc mojego taty, który pracował (i nadal pracuje) w MOK-u, a który skontaktował nas z Fundacją im. Adama Worwy oraz z władzami MOK-u (to właśnie w sali koncertowej odbyły się pierwsze edycje). Zaprosiliśmy kilka aktywnych wtedy zespołów związanych z I LO (chyba żaden z nich już nie istnieje). Sami graliśmy muzykę z pogranicza rocka, rock n' rolla i bluesa, ale zależało nam na tym, by koncert nie był ograniczony do jednego gatunku muzycznego – odbyły się występy rockowe, ska, rap”. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego był wówczas pan Marek Pałys. Kolejne występy koordynowała pani Marta Domalik, a w przedsięwzięcie zaangażowali się nie tylko uczniowie i absolwenci Goszczyńskiego, ale także dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej z Nowego Targu. Od piątej aż do dziesiątej edycji organizatorem był pan Wojciech Grzybek, który współpracował z różnymi osobami i zespołami przy tworzeniu tego wydarzenia połączonego z finałem akcji Pola Nadziei.

Szczególne podziękowania należą się pani Dyrektor I LO Marcie Sokołowskiej, Dyrektorowi MCK w Nowym Targu panu Andrzejowi Lichosytowi, Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu, a przede wszystkim wielka brawa dla wykonawców i wolontariuszy, tworzących to niezwykłe przedsięwzięcie.