Profilaktyka w kwietniu

Dodał: admin 29 kwietnia 2015 09:21

W kwietniu 2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego odbyły się spotkania Rodziców i uczniów z przedstawicielami instytucji, które wspierają naszą szkołę w działaniach profilaktycznych.

1. 21.04.2015 Rodzice uczniów klas I i II spotkali się w auli z p. Magdaleną Franasowicz (psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu). Tematyka spotkania:"Zagrożenia związane z korzystaniem z komputera i internetu". Wykład był ilustrowany prezentacją multimedialną i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Rodziców.

2. W dniach: 10.04.2015, 13.04.2015 i 22.04.2015 uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu p. Rafałem Skrobotem. Poruszane sprawy dotyczyły odpowiedzialności karnej za przestępstwa oraz bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą.

3. W dniu 27.04.2015 odbyło się w auli naszej szkoły spotkanie uczniów klas I z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Młodzież miała możliwość kontaktu z osobami zajmującymi się bezpośrednio sprawami, o których mówią podczas zajęć. Uczniowie mogli odpowiedzieć sobie na pytanie: "Narkotyki, zastanów się czy warto?".

Alina Kniotek - pedagog szkolny