Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Dodał: admin 25 czerwca 2024 09:25

21 czerwca nadszedł upragniony czas zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Społeczność Goszczyńskiego rozpoczęła tę uroczystość od mszy św. w kościele NSPJ w Nowym Targu. O godz. 9.30 wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym. Pani Dyrektor Marta Sokołowska w swoim przemówieniu nawiązała do licznych sukcesów uczniów Goszczyńskiego, wśród których byli laureaci: Olimpiady Biologicznej, Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej ,,LabTest 2024”, Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i z fizyki, Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego, Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”; finaliści: Olimpiady Chemicznej, Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego, Mistrzostw Polski w grach matematycznych i logicznych oraz uczniowie (123 młodych ludzi), którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Ponadto w rywalizacji sportowej zostały nagrodzone dziewczęta, które zdobyły tytuł Mistrza Polski 29. Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o "Puchar Bałtyku. Upominki dla wyróżnionych uczniów zakupiła Rada Rodziców.

Pani Dyrektor w ciepłych słowach podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za zaangażowanie, troskę i okazywaną pomoc. Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom Sewerynusy w następujących kategoriach:

„Uśmiech roku” – Sewerynusa otrzymała pani Katarzyna Sikora

„Mistrz kawałów” – pan Rafał Zwinczak