Lekcja muzyki w Goszczu

Dodał: admin 5 maja 2015 16:39

Jak za dawnych czasów do Goszcza wróciła lekcja muzyki....

Dnia 29 kwietnia do auli I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego zostały zaproszone dzieci i młodzież z Chatki wraz ze swoimi opiekunami i wychowawcami. Pomysłodawcą tego wydarzenia i całego przedsięwzięcia był p. Wojciech Grzybek.

Na początku goście zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor Marię Kopeć. Uczniowie wykonywali różne utwory muzyczne począwszy od klasyki poprzez reggae i soul. Nie zabrakło również śpiewu oraz tańca i góralskiej muzyki. Po każdym przedstawieniu wykonawcy prezentowali dzieciom swoje instrumenty, na których wychowankowie Chatki mieli możliwość także zagrać. A były to między innymi: skrzypce, gitara, fortepian, dżamba, wiolonczela, werble, saksofon. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od wolontariuszy słodki upominek oraz maskotki.

Takie spotkania dodają nam energii, chęci do życia i wiele radości, gdyż dzieci mimo niepełnosprawności są zawsze otwarte, szczere i pozytywnie nastawione do świata!

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=80