Żegnaj Szkoło!

Dodał: admin 6 maja 2015 18:54

24 kwietnia odbyło się pożegnanie Abiturientów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.Po raz ostatni w murach Goszcza zebrało się 191 tegorocznych abiturientów, aby uroczyście zakończyć trzy lata nauki.


Jak co roku, najlepsi uczniowie zostali uhonorowani i nagrodzeni za wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, wolontariat oraz za aktywny udział w życiu szkoły.


Osiemnastu uczniów uzyskało średnią 4.75 i powyżej, tym samym otrzymując świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższe średnie uzyskali: Wiesław Stanek  5.29, Justyna Wilczek  5.06, Marta Bartoszko  5.0, Anna Kosakowska  5.0 i Magdalena Paczka  5.0.Tegoroczni maturzyści zdobyli 8 indeksów na wyższe uczelnie już przed egzaminami maturalnymi.


Za ukończenie szkoły z wyróżnieniem oraz zdobycie indeksów nagrody ufundowało Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej działające przy naszej szkole.


Za osiągnięcia na polu naukowym, sportowym i pracę w wolontariacie zostało nagrodzonych 66 uczniów. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.


Wyróżnionym uczniom nagrody wręczali Wychowawcy, Dyrektor Szkoły oraz Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, pan Bogusław Waksmundzki. W swoim przemówieniu, pan Waksmundzki podziękował Gronu Pedagogicznemu zaznaczając, że dobra szkoła, to szkoła, która przygotowuje na zmiany i złożył abiturientom gratulacje wraz z najlepszymi życzeniami powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej.


Podczas uroczystości zostały ogłoszone aktualne rekordy sportowe, pobite w ostatnim roku – certyfikaty wręczył Prezes UKS “Gimpel” Pan Piotr Jabłoński.


Abiturienci otrzymali także najlepsze życzenia od Pani Dyrektor Marii Kopeć, Grona Pedagogicznego oraz uczniów klas I i II reprezentowanych przez przewodniczącą samorządu szkolnego. Każdy abiturient otrzymał pamiątkową wpinkę I LO im. Seweryna Goszczyńskiego.


Gratulując sukcesów życzymy kolejnych na maturze!


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=81