Dzień Sportu - otwarcie boiska sportowego po kapitalnym remoncie

Dodał: admin 1 października 2015 19:09

Trochę chłodno i wiatr? Nie szkodzi! nie przeszkadzało nam to w świętowaniu Dnia Sportu na naszym nowym boisku.

 

Remont trwał od 1 czerwca do 15 września a efekt jest powalający. W miejsce asfaltowej nawierzchni jest nawierzchnia poliuretanowa, a na niej: boisko do piłki ręcznej, boisko do siatkówki, boisko do koszykówki, bieżnia na 60 m z dwoma pasami, rozbieg do skoku w dal i trójskoku oraz koło do pchnięcia kulą. Oprócz typowo sportowej części wyremontowano: ogrodzenie, oświetlenie boiska, kanalizację, parking oraz dostaliśmy nowy parking na rowery.Cała inwestycja kosztowała 813 900 PLN, prace wykonała Firma „MITRANS” Pana Mirosława Bałasia.


Dzień Sportu rozpoczęła Pani Dyrektor krótkim powitaniem i podziękowaniem dla Pana Starosty oraz Zarządu i Rady Powiatu obecnej i poprzedniej kadencji za realizację tego remontu. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również: właściciel firmy „MItrans”, kierownik budowy Pan Wojciech Chroszcz, inspektor nadzoru Pan Marcin Filas. Dyrektor Kopeć podziękowała również (niestety nieobecnemu na uroczystości) byłemu vice staroście Panu Maciejowi Jachymiakowi za zaangażowanie w powstanie boiska i pracę przy projektowaniu. Pan Piotr Jabłoński - guru lekkoatletyki w Naszej Szkole – przeniósł nas do początków tej dyscypliny 3 tyś lat temu. O pomoc „Góry” zatroszczył się nasz katecheta ks. Ryszard i poświecił cały obiekt. Starosta Powiatu, Pan Krzysztof Faber, życzył nam jeszcze większych sukcesów w sporcie i wyraził nadzieję, że to nowoczesne boisko zachęci nas do rozwijania talentów sportowych. Na dobry początek otrzymaliśmy prezent od Pana Burmistrza Nowego Targu Grzegorza Watychy w postaci piłek.


W drugiej części 4 nasze koleżanki występem tanecznym rozgrzały całą społeczność mimo chłodnego wiatru. A najbardziej uradowała wszystkich pierwsza dyscyplina rozegrana w tym dniu a mianowicie sztafeta. Wystąpiły - podobno na ochotnika - trzy drużyny. Oczywiście drużyna uczniów w składzie: same zwinne sarenki. Drużyna belfrów z księdzem Ryszardem w sutannie. Gwoździem programu była drużyna „Garniturów” w składzie Starosta Krzysztof Faber, Pan Bogusław Waksmundzki - członek Zarządu, Pan Marcin Filas - inspektor nadzoru Starostwa, Pan Mirosław Bałaś- główny wykonawca oraz Pan Wojciech Chroszcz - kierownik budowy. Sztafeta obejmowała drabinkę, kozłowanie slalomem, skok przez płotek i przejście pod płotkiem oraz rzut do bramki. Szczerze mówiąc, to wszyscy baliśmy się o kondycję i strój niesportowy „Garniturów” – co wytrzyma? Ale Panowie pokazali wielką ambicję i wolę walki. Dali radę! Udowodnili, że nawet spodnie „na kantkę” i marynarka nie przeszkadzają, gdy się chce zdobyć złoty medal na takim boisku i… wygrali „w cuglach”. Oprócz medali, zebrali wielkie brawa od całej społeczności Naszej Szkoły. A komentował to wydarzenie z dużą dawką humoru Maciek Fryźlewicz - wschodząca gwiazda komentatorstwa sportowego.


Po takim otwarciu rozegrany został I Turniej o Puchar Dyrektora I LO w piłkę ręczną. Walczyły 3 drużyny: Sokół, Mechanik i Nasza Szkoła. Główne trofeum z rąk Pani Dyrektor odebrał kapitan drużyny ZSTiP czyli „Mechanika”. Oprócz pucharu i dyplomów wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Równolegle odbywał się towarzyski turniej piłki siatkowej kobiet, gdzie walczyły dwie drużyny Uczennic i drużyna Absolwentek. I tym razem Uczennice musiały uznać wyższość starszych koleżanek, ale radości było dużo.


Była też lekkoatletyka! Wyszło słońce, choć ciągle wiało. Rozegraliśmy I Mistrzostwa Szkoły w skoku w dal kobiet i mężczyzn. Wystartowało 14 zawodników. W kategorii kobiet z wynikiem 3,70m wygrała Ania Szewczyk, II miejsce Magda Jaróg, III miejsce Ola Birecka. Mistrzem Szkoły w skoku w dal został Kuba Złydaszyk z wynikiem 5,63m, II miejsce Kamil Tylka, III miejsce Filip Rogal.


Jako, że wszyscy byli zainteresowani nowym boiskiem na sali można było spokojnie pograć w nogę, w końcu… orlika jeszcze nie mamy.


Zdjęcia z całej imprezy zrobił Mikołaj Głodziak.


Za boisko… DZIĘKUJEMY!!!!!!!!


 


zdjęcia:


http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=100


http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=101

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl