Małopolska Noc Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim!

Dodał: admin 5 października 2015 09:26

25 września 2015 roku, uczniowie klas: IIIh oraz IIb o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Niezwykle bogatą ofertę zajęć przedstawił Instytut Zoologii, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, z czego nasi uczniowie wzięli udział w dwóch ćwiczeniach. Pierwsze z zajęć: Zrekonstruować życie - analiza antropologiczna szczątków kostnych, przygotowane zostały przez doktorantów i studentów Zakładu Antropologii, pod okiem Pani dr hab. Iwony Wronki. Była to niezwykle ciekawa prezentacja, połączona z pracą na materiale kostnym, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak z ludzkich szczątków kostnych odczytać informacje dotyczące wieku, płci czy przebytych chorób i urazów człowieka.

Kolejne z zajęć zorganizowane zostały przez Zakład Biologii Rozwoju i Morfologii Bezkręgowców. W części praktycznej tych bardzo interesujących ćwiczeń: Biologia pierścienic na przykładzie dżdżownicy ziemnej, prowadzonych przez Panią dr Annę Michalik, uczniowie samodzielnie dokonywali sekcji dżdżownicy i zapoznali się z biologią tego bezkręgowca.Młodzież naszej szkoły była pod wrażeniem poziomu merytorycznego zajęć i już z niecierpliwością oczekujemy na styczniową Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele biologii: Katarzyna Grobarczyk-Piekło i Krystyna Janczura.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=102