Drużyny dziewcząt i chłopców Mistrzami Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych!

Dodał: admin 11 października 2015 10:04

Piękny sukces odniosły drużyny reprezentujące nasze Liceum w Sztafetowych Biegach Przełajowych.Od pierwszej zawodniczki do ostatniej, dziewczęta biegły w czołówce. W końcówce, zgodnie z niepisaną tradycją, Urszula Tokarczyk na przedostatniej zmianie odrabia ewentualne straty, a ostatnia Aleksandra Misiura kończy dzieło. Tak było i tym razem, Ula dobiegła jako pierwsza, a Ola schowana za plecami rywalki z Rabki Zdroju „dowiozła” się do ostatnich 60 metrów przed metą. Przed wejściem na ostatni wiraż nasza najlepsza sprinterka zaatakowała i było po wszystkim: 20 metrów przewagi, pierwsze miejsce, awans do zawodów wojewódzkich! Super taktyka, realizacja na szóstkę.


Chłopcy wyszli na prowadzenie po trzeciej zmianie. Od tego momentu utrzymywali bezpieczną przewagę w granicach 20 – 50 metrów i mimo prób zbliżenia się innych ekip, zostawili drugą sztafetę 30 metrów za sobą. Awansowali do zawodów wojewódzkich!


Składy drużyn: Natalia Chryczyk, Alicja Czyszczoń, Karolina Dąbrowska, Weronika Florek, Karolina Majerczak, Joanna Rypel, Julia Sproch, Julia Szymusiak, Urszula Tokarczyk, Aleksandra Misiura, opiekun Ewa Kolasa; Maciej Jeziorczak, Adrian Wojtaszek, Dariusz Bednarczyk, Gabriel Duda, Dawid Pulit, Wojciech Trojnarski, Kamil Jaworski, Maciej Fryźlewicz, Bartłomiej Chowaniec, Szymon Waksmundzki.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=104