Malopolska Licealiada w Sztafetowych biegach Przełajowych

Dodał: admin 14 października 2015 14:47

Wspaniałe dziewczyny z „Goszcza” Mistrzyniami!!!

58 dziesięcioosobowych drużyn, w kategoriach dziewcząt i chłopców, rywalizowało o tytuł Mistrzów Małopolskiej Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody, zgodnie z kilkuletnią tradycją, przeprowadzono na lotnisku w Nowym Targu.Wspaniale spisały się obie drużyny reprezentujące naszą Szkołę. Jako pierwsze wystartowały sztafety dziewcząt (28). Jak nakazuje taktyka tych biegów, „na strzał”, czyli na pierwszą i drugą zmianę opiekunowie delegują bardzo dobrych, walecznych zawodników. Jednak ten sposób zawiera pułapkę, po 2000 metrów dziewcząt i 3000 metrów chłopców odległości są nieznaczne i o końcowym sukcesie decydują następni biegacze. Tak też było i tym razem. Julka Szymusiak dobiegła jako siódma ze stratą 50 metrów, niewiele więcej bo około 70 metrów wynosiła strata do prowadzącej, naszej następnej zawodniczki, która oddała pałeczkę sztafetową jako 13. Wszystko wróciło do równowagi po biegu Justyny Jachery, wyprowadziła licealistki na siódmą pozycje. Po biegu Julki Sproch nastąpił awans na piąte miejsce. Od tego momentu trwała uporczywa walka siedmiu sztafet o prowadzenie. Nasze zawodniczki awansowały jeszcze o jedno miejsce i wtedy na przedostatnią zmianę wybiegła Urszula Tokarczyk. W imponującym stylu minęła dwie rywalki i o dwa metry za prowadzącą zawodniczką z Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej, oddała pałeczkę Aleksandrze Misiurze. Tego co zademonstrowała Ola nikt się nie spodziewał. Od pierwszego metra biegu mijała, w ogromny pędzie, wszystkie przeciwniczki jakie widziała przed sobą. Zdublowała kilka sztafet, wyprzedziła prowadzącą bieg, a zdumieni opiekunowie, widzowie i zawodnicy, dopiero na wirażu przed ostatnią prostą prowadzącą do mety, zorientowali się, że do mety zdąża Mistrzyni Województwa! Brawo Ola! Brawo dziewczyny z Goszczyńskiego! Prawdopodobnie w kwietniu 2016 roku czeka Was udział w Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych (o ile nie zawiedzie sponsor tych zawodów).


Na ten historyczny sukces, sztafeta z naszej Szkoły po raz pierwszy wygrała zawody wojewódzkie w przełajowych biegach sztafetowych, pracowały: Julia Szymusiak, Alicja Czyszczoń, Magdalena Ziemianek, Justyna Jachera, Joanna Rypel, Julia Sproch, Weronika Florek, Karolina Dąbrowska, Urszula Tokarczyk, Aleksandra Misiura, opiekun Ewa Kolasa.


Podobny przebieg miały w początkowym stadium sztafety chłopców (31). Po pierwszej zmianie nasi reprezentanci byli na 12 miejscu ze stratą do prowadzącego 50 metrów. Na drugiej Adrian Wojtaszek przesunął się na siódme miejsce i tą pozycję, chwilami szóstą, utrzymywali chłopcy do przedostatniej zmiany. Nasz najlepszy średniodystansowiec Bartłomiej Chowaniec wyprzedził jeszcze dwóch zawodników, a Szymon Waksmundzki bezpiecznie przyprowadził sztafetę na miejscu piątym. Dwie czołowe sztafety, z medalistami Mistrzostw Polski, były poza zasięgiem, ale z dwoma następnymi, przy pełnym składzie drużyny, można było walczyć. Brawo chłopcy! Piąte miejsce to drugi wynik w historii naszych występów w sztafetach od reformy administracyjnej w roku 1999!


Na sukces pracowali: Maciej Jeziorczak, Adrian Duda, Wojciech Trojnarski, Gabriel Duda, Dariusz Bednarczyk, Maciej Fryźlewicz, Damian Handzel, Kamil Jaworski, Bartłomiej Chowaniec, Szymon Waksmundzki.


 


GRATULUJEMY!!!


 


Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=106

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl