V Krakowski Festiwal Biegów Przełajowych

Dodał: admin 19 października 2015 19:45

Cztery medale naszych przełajowców, złoto Justyny Jachery!

Po raz piąty spotkali się najlepsi biegacze Małopolski na Krakowskim Festiwalu Biegów Przełajowych. Przed nami już tylko finał, który odbędzie się w sobotę 24.10.2015 r., to wtedy zapadną ostateczne decyzje o kolejności miejsc w całym cyklu.Piąty Festiwal, podobnie jak poprzedni, zakończył się sporym sukcesem uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. W biegu juniorek na dystansie 3000 metrów, złoty medal zdobyła Justyna Jachera, a srebrny Karolina Dąbrowska. W takiej samej kolejności ukończyły Mistrzostwa Województwa, które odbyły się w marcu 2015 roku. Brąz przypadł: w kategorii seniorek Irenie Dąbrowskiej i juniorowi Oskarowi Nowakowi (4000 m). Na czwartej pozycji zameldował się junior młodszy Dawid Pulit, a na piątej juniorka młodsza Urszula Tokarczyk. Po raz pierwszy startowała uczennica klasy pierwszej Julia Sproch, zajęła siódme miejsce. Julka dała próbkę swoich wielkich możliwości w sztafecie szkolnej 10x1000 metrów, zajęła pierwsze miejsce w zawodach wojewódzkich. Liczymy na szybki rozwój Jej talentu.


Przed ostatnim w tym roku, finałowym VI Festiwalem Biegów Przełajowych, trzech naszych reprezentantów prowadzi w swoich kategoriach. W juniorkach Justyna Jachera zgromadziła 62 punkty i wyprzedza, zajmujące ex aequo drugie miejsce, Karolinę Dąbrowską i Marcelinę Podgórni z WKS „Wawel” Kraków o 6 punktów. Wśród seniorek Irena Dąbrowska jest wiceliderką. W najliczniej obsadzonej kategorii, juniorek młodszych, czwarte miejsce zajmuje Urszula Tokarczyk.


Bardzo dobrze spisują się także nasi mężczyźni. W kategorii juniorów młodszych Dawid Pulit o 15 punktów wyprzedza drugiego w klasyfikacji Adriana Starowicza z KS Cracowia 1906 Kraków. Niestety, nie utrzymał miejsca na podium Norbert Raducki, ze względu na kontuzję musiał pauzować, zajmuje czwarte miejsce. Z powodu choroby nie wystartował również nasz pierwszoklasista Maciej Jeziorczak, stracił szanse na rywalizację o podium w ogólnej klasyfikacji. Oskar Nowak jest naszym trzecim liderem, wyprzedza drugiego zawodnika Adriana Wojtachę z IKS Olkusz o 17 punktów.


Przed nami decydujące zawody w tym roku. Aby nie zapeszyć, życzymy naszym wspaniałym reprezentantom pełni zdrowia, końcowe sukcesy pojawią się z pewnością.


 


GRATULUJEMY!


 


Komunikat z zawodów, klasyfikację po pięciu biegach i więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=108