Małopolska Licealiada Lekkoatletyczna

Dodał: admin 22 października 2015 19:19

Ciąg dalszy tryumfalnego pochodu lekkoatletek Goszcza!

19.10.2015 r. Jedyny w Województwie Małopolskim obiekt lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia, stadion AWF Kraków, gościł lekkoatletów szkół ponadgimnazjalnych startujących w najbardziej prestiżowej imprezie tego poziomu nauczanie, w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Do pierwszego rzutu zgłosiło się po 13 drużyn dziewcząt i chłopców, drugi, finałowy, planowany jest pod koniec maja 2016 roku.

Po wspaniałych zwycięstwach w biegach przełajowych, nasze reprezentantki błysnęły również w rywalizacji na stadionie. Po pierwszej rundzie zajmują trzecie miejsce! Strata do drugiej drużyny, II Liceum w Nowym Sączu wynosi tylko 4 pkt. Cztery punkty to 10 cm w skoku w dal, 35 cm w pchnięciu kulą, 0,2 sek w biegu na 100 metrów! Trzeba przyznać, że różnica między piąta drużyną, a drugą wynosi tylko 13 pkt. Na wiosnę zobaczymy kto najlepiej przepracował okres przygotowawczy, będzie ciekawie.

Chłopcy wystąpili w mocno eksperymentalnym składzie, bez trzech podstawowych zawodników wykluczonych ze startu przez choroby i kontuzje, osłabieniu uległa również sztafeta 4 x 100 metrów. Nieobecnych zastąpili uczniowie klas pierwszych. Po pierwszej rundzie zajmują siódme miejsce z dorobkiem 1119 pkt, jest to o jeden punkt lepiej od rezultatu z pierwszej rundy roku 2014. Dobrze nastraja fakt, że różnica pomiędzy siódmą, a drugą drużyną wynosi tylko 60 punktów. Wszystko przed nami: praca, praca + zdrowie = doskonałe wyniki!

Najwyżej wycenione rezultaty uzyskali: Klaudia Kmin w pchnięciu kulą – 118 pkt, Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą – 142 pkt; wśród biegaczy, sztafeta 4 x 100 metrów dziewcząt – 117 pkt, Szymon Waksmundzki na 100 metrów – 125 pkt (11,96).

Składy drużyn: Ksenia Olcoń, Magdalena Jaróg, Małgorzata Łopata, Natalia Pańszczyk, Maja Kapłon, Anna Mogilska, Urszula Tokarczyk, Julia Szymusiak, Julia Sproch, Klaudia Kmin, Karolina Majerczyk, Anna Podmońska, Aleksandra Misiura, Magdalena Kucińska, Magdalena Wysoczyńska; Szymon Waksmundzki, Bartosz Siuta, Adrian Wojtaszek, Bartłomiej Chowaniec, Maciej Jeziorczak, Krzysztof Zarębczan, Kamil Jaworski, Jakub Złahoda, Gabriel Duda, Krzysztof Kosakowski, Michał Chrobak, Hubert Derebas, Filip Rogal, Kamil Tylka, Filip Wojtaszek.

GRATULUJEMY!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=109