naglowek - tlo

Powiatowa Indywidualna Licealiada w Lekkoatletyce Juniorów Młodszych

Dodał: admin 26 października 2015 22:33

Spektakularny sukces sprinterek Goszcza – trzy miejsca na podium!!!

Sześć szkół ponadgimnazjalnych wystawiło lekkoatletki i lekkoatletów do Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Juniorów Młodszych. Miejsca w pierwszej trójce i pierwsze miejsce w sztafecie 4 x 100 metrów premiowane było awansem do Małopolskiej Licealiady.Nasze dziewczęta zdobyły osiem medali (w pięciu konkurencjach na osiem przeprowadzonych): trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe. Na czwartych miejscach, tuż za podium, uplasowały się trzy zawodniczki. Spektakularny sukces odniosły w biegu na 100 metrów, zajęły całe podium, złoto wywalczyła Aleksandra Misiura! Drugie zwycięstwo odniosły uczestniczki biegu sztafetowego 4 x 100 metrów z Olą na ostatniej zmianie, a trzecie Alicja Kojs w rzucie oszczepem. Najlepszą zawodniczką zawodów była Aleksandra Misiura, która do dwóch złotych medali dołożyła srebrny w skoku w dal.


Równi dobrze spisali się chłopcy. Zdobyli medale we wszystkich rozegranych konkurencjach, razem dziesięć, czyli ponad 41 % możliwych do zdobycia: trzy złote, jeden srebrny i sześć brązowych. Złoto wywalczyli: Bartłomiej Chowaniec w biegu na 1500 metrów, Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą i w rzucie oszczepem (!). Multimedalistą zawodów był Kamil Tylka, który polubił brąz (3 x) - zajął trzecie miejsca w biegu na 100 metrów, w skoku w dal i w sztafecie 4 x 100 metrów!


Na zawodach wojewódzkich Powiat Nowotarski reprezentować będą: 100 m – Aleksandra Misiura, Anna Szewczyk, Magdalena Jaróg, Kamil Tylka; 200 metrów – Anna Twaróg, Adrian Wojtaszek, 400 m – Kamil Jaworski; 800, 1500 m – Urszula Tokarczyk, Bartłomiej Chowaniec, Maciej Jeziorczak; skok w dal – Aleksandra Misiura, Kamil Tylka; pchnięcie kulą – Krzysztof Kosakowski, Michał Chrobak, rzut oszczepem – Alicja Kojs, Krzysztof Kosakowski, sztafeta 4 x 100 m dziewcząt.


W punktacji medalowej (1 mjsc - 4 pkt, 2 – 2 pkt, 3 – 1 pkt), w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły reprezentantki naszego Liceum – 20 pkt, w kategorii chłopców wygrali uczniowie ZS w Jabłonce – 20 pkt, przed naszymi zawodnikami, również 20 pkt (o jedno zwycięstwo mniej).


 


GRATULUJEMY!


 


Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=110

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności