III Nowotarski Dzień Misyjny

Dodał: admin 12 listopada 2015 16:56

Już po raz trzeci odbył się III Nowotarski Dzień Misyjny zorganizowany przez wolontariuszy naszego liceum wraz z opiekunami: ks. Ryszardem Kilanowiczem i panem Wojciechem Grzybkiem, który skierowany był do uczniów wszystkich typów szkół znajdujących się na terenie miasta Nowy Targ.

Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie działalności misjonarzy na różnych kontynentach oraz zapoznanie uczniów z krajobrazem, kulturą i tradycją państw, w których prowadzone są misje.

Miejscem tego wydarzenia był tym razem Dom Katechetyczny przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Spotkanie z dziećmi i młodzieżą prowadzili zaproszeni goście, a wśród nich ojciec Maciej Zieliński – kombonianin, oraz wolontariuszka świecka p. Ania ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich a także Siostry Misjonarki od świętego Piotra Klawera . Uczniowie mogli wysłuchać relacji misjonarzy z ich pobytu na misjach w Peru, Ugandzie a także zwiedzić Muzeum Misyjne, w którym można było zobaczyć stroje mieszkańców krajów misyjnych - Afryki, Azji oraz Ameryki południowej, ozdoby i biżuterię, artykuły codziennego użytku, naczynia oraz narzędzia pracy.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=122