Druga kolejka rozgrywek Ligi w Halowej Piłce Nożnej Goszcz Cup

Dodał: admin 20 listopada 2015 10:36

Come back Szymona Waksmundzkiego.

Ledwie rozpoczęły się rozgrywki, a już niektóre drużyny miały kłopoty z wystawieniem pełnego składu. Na szczęście, dzięki błyskawicznym zakupom, rozegrano trzy spotkania. Tylko mecz klas 3 A/C z 1 A/B (2) został przełożony.Wydarzeniem środy było spotkanie klas 3 F i 3 G. Zawodnicy obu zespołów znają się jak przysłowiowe „łyse konie”. Już trzeci rok spotykają się w jednej grupie na lekcjach wychowania fizycznego! Drużyna 3 F zrobiła przed meczem zakupy w pozostałych klasach trzecich, ale to nie zaskoczyło rywali z 3 G. Pokaz widowiskowego i skutecznego futbolu dał Szymon Waksmundzki. Od trzech lat najlepszy sprinter Liceum, nie dał szans rywalom. Niezbyt widoczny w poprzednim meczu, trzy razy wyprzedził obrońców przeciwnika i trzy razy w pełnym biegu, z różnych pozycji, huknął do bramki aż poszedł pogłos po sali sportowej Liceum! Kolekcję uzupełnił, grający ze świetnym przeglądem sytuacji, Maciej Fryźlewicz. Kiedy wydawało się, że już jest po meczu, okazało się, że trzeba poczekać do końcowego gwizdka. Dwie bramki Filipa Rogala i jedna Krzysztofa Zarębczana spowodowały, że emocji nie brakowało do ostatnich sekund. Obserwatorzy zgodnie przyznają, że w końcówce więcej szans na remis miała klasa 3 F, niż 3 G na poprawienie wyniku. Ładny, czysty mecz, 4 : 3 dla 3 G. Mecz kolejki!


Nadal świetnie spisuje się klasa 1 C. Co prawda spotkała się z okaleczoną 1 F/G ( -1), ale o poziomie drużyny świadczy umiejętność wykorzystania nadarzających się sytuacji, wynik 7:1 odzwierciedla to, co działo się na boisku. Dzięki wysokiej wygranej 1 C wyszła na prowadzenie, a Filip Wojtaszek, strzelec dwóch bramek, na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Jan Krupa, drugi snajper w tej drużynie, zaaplikował przeciwnikom cztery trafienia i zajmuje drugie miejsce w wśród najskuteczniejszych zawodników.


W dramatycznych okolicznościach 1 A/B (1) uległa 2 A/B w stosunku 2:3. Na przeszkodzie w uzyskaniu korzystnego wyniku przez pierwszaków stanął brak stabilnego składu. W ostatniej chwili, tuż przed rozpoczęciem meczu, było tylko trzech zawodników, cudem „uzbierali” pełna piątkę. Wydaje się, że drużyna 1 AB płaci „frycowe”. Podział na dwie drużyny, nawet tak licznej grupy (24), może zakończyć się fatalnie, bez awansu którejkolwiek do fazy play off (?!). Byłoby szkoda, dobrych zawodników w tym zespole nie brakuje.


Akces do rozgrywek zgłosiły jeszcze dwie drużyny – dziewczęta i 1 D/E. Uzupełniające kolejki odbędą się w dodatkowych terminach.


 


Komunikat z zawodów można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl