Świąteczna Zbiórka Żywności

Dodał: admin 8 grudnia 2015 21:24

W dniach 4 i 5 grudnia 2015r. już po raz kolejny grupa wolontariuszy oraz uczniów i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Akcję Katolicką przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Około 60 wolontariuszy zbierało żywność w sklepach - delikatesy „Kostela”, oraz supermarkety „Steskal” i „Lewiatan” , rozdając klientom ulotki i zachęcając do włączenia się w akcję poprzez kupno dodatkowych produktów tj. mąki, cukru, makaronu, słodyczy, a także środków czystości. Pozostali uczniowie pomagali przy segregowaniu żywności, przygotowywaniu paczek oraz ich rozwożeniu do wyznaczonych rodzin.

Właściciele sklepów chętnie zgodzili się na przeprowadzenie akcji, za co im serdecznie dziękujemy. Praca wolontariuszy była nagradzana uśmiechem klientów, którzy chętnie włączali się w zbiórkę. Udało się zebrać bardzo dużą ilość produktów, które trafią do najbardziej potrzebujących osób, sprawiając, że Święta w ich rodzinach będą przeżyte godnie i radośnie.

W tych dniach dało się zaobserwować, jak wiele radości sprawia młodym ludziom niesienie pomocy innym. Akcja ta jest piękną nauką dzielenia się i bezinteresownej pomocy innym.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim wspierającym tę akcję!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=135