Dodał: admin 15 grudnia 2015 22:01

W tym roku uczniowie I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu ponownie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji niesienia świątecznej pomocy ubogim, jaką jest Szlachetna Paczka.

Jest to projekt, którego pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Stryczek, założyciel Stowarzyszenia Wiosna. Celem tej inicjatywy jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, poprzez zbiórkę konkretnych produktów, których dana rodzina najbardziej potrzebuje oraz zorganizowanie i dostarczenie przygotowanej dla niej paczki.

Paczki dla wybranej rodziny z naszego powiatu przygotowały klasy: Ie, IIa, IIc, IId oraz IIg. Z zebranych środków finansowych, uczniowie z pomocą nauczycieli i rodziców, zakupili i przekazali następujące dary: artykuły żywnościowe, słodycze, środki czystości, odzież, pościel, naczynia oraz przybory szkolne. Udało się nam także przygotować indywidualne prezenty. Mamy nadzieję, że sprawią one wielką radość obdarowanym i będą dla nich dużą pomocą w trudnej sytuacji.

Pracy było sporo, ale przebiegała ona w miłej atmosferze i była dobrze zorganizowana, a świadomość, że przez nasze działania możemy sprawić, iż święta w tej rodzinie będą szczęśliwe, pozwalała zapomnieć o zmęczeniu. W podziękowaniu usłyszeliśmy mnóstwo dobrych i ciepłych słów przekazanych przez opiekuna rodziny.

Wszystkim Wam uczniowie, którzy braliście udział w tej akcji, oraz dla Pana Wojciecha Grzybka, który czuwał nad zorganizowaniem całego przedsięwzięcia mówimy Dziękujemy!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=136