XLV Olimpiada Biologiczna 2015/2016

Dodał: admin 30 stycznia 2016 16:00

23 stycznia 2016 roku odbyły się w Krakowie zawody okręgowe XLV Olimpiady Biologicznej 2015/ 2016. Wśród 81 uczniów okręgu krakowskiego, którzy zakwalifikowali się do zawodów II stopnia, znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Alicja Bałajewicz z klasy IIIh oraz Iga Bochnacka z klasy IIIe.

Warunkiem kwalifikacji do etapu okręgowego było uzyskanie bardzo dobrej oceny pracy badawczej. Prace przygotowane przez Ale i Igę to:

Iga Bochnacka „Inwentaryzacja krokusów (Crocus scepusiensis) na wybranych polanach w Dolinie Chochołowskiej.”

Alicja Bałajewicz „Wpływ warunków klimatycznych i wysokości nad poziomem morza na wzrost i rozwój ziemniaka (Solanum tuberosum) sadzonego na terenie Gronkowa i Maruszyny.”

Ali i Idze gratulujemy! Olimpiada Biologiczna w naszej szkole cieszy się dużym zainteresowaniem i w tym roku szkolnym łącznie sześciu uczniów przygotowywało prace badawcze. Poza wspomnianymi powyżej uczennicami byli to: Katarzyna Ligęza z klasy IIIe, Izabela Czyszczoń z klasy IIIh, Dorota Zatłoka i Szymon Zubrzycki z klasy IIe.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele biologii: Pani Jagna Dziedzic, Pani Krystyna Janczura, Pani Katarzyna Grobarczyk-Piekło.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=146