Srebrna tarcza dla Naszej Szkoły

Dodał: admin 8 lutego 2016 17:46

Jak co roku od 18 lat miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking 500 najlepszych szkół - liceów w całej Polsce. Na ocenę szkoły składają się: wyniki z matury z przedmiotów obowiązkowych - 25% oceny, wyniki z matury z przedmiotów dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym - 45% oceny, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych - 30% oceny. W ubiegłym roku ten ważny egzamin zdawali w naszej szkole 194 absolwentów i zdali go w 100%. A jako, że nasi Maturzyści spisali się doskonale na egzaminach zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, to Szkoła została sklasyfikowana na 297 miejscu w Polsce wśród kilku tysięcy liceów i została odznaczona SREBRNĄ TARCZĄ LICEUM 2016. W województwie małopolskim dało nam to 24 miejsce i 1 miejsce na Podhalu. Pozostałe szkoły z naszego terenu uplasowały się na miejscach: 362 - II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju, 459 - I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera w Rabce-Zdroju oraz 489 - I Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem (489).

Drodzy Absolwenci 2015! GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów, i zadowolenia z wyborów, jakich dokonaliście w dorosłym życiu!