VI Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Lekkoatletyce

Dodał: admin 21 lutego 2016 22:21

Dwa medale i trzy rekordy Szkoły!

Po raz czwarty zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ startowali w Halowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce. W hali UKS Gminy Brzeszcze zaprezentowało się trzech juniorów i czterech juniorów młodszych

Tym razem medale zdobyli tylko juniorzy. Dawid Pulit wygrał konkurs trójskoku. Jest pierwszym uczniem I Liceum, który ustanowił halowy rekord Szkoły w tej konkurencji. Ze względu na kontuzję oddał tylko trzy skoki. W skoku w dal zajął szóste miejsce. W ubiegłorocznych zawodach był 12, poprawił wynik o ponad 70 cm.

W kategorii juniorów, brązowy medal w biegu na 60 metrów przez płotki (99 cm) zdobył Jakub Złahoda. W biegu płaskim na 60 metrów zajął ósme miejsce. Na czwartej pozycji ukończyła konkurs pchnięcia kulą (4 kg) Sabina Krupa.

O wiele liczniejsza grupa zawodniczek i zawodników rywalizowała w kategorii juniorów młodszych. Nie tylko o medale, ale o zakwalifikowanie się do finału (8 z najlepszymi wynikami) było bardzo trudno. Najwyższe lokaty uzyskali: 4. Magdalena Kucińska w skoku w dal, 13. w biegu na 60 m; 7. Weronika Florek w biegu na 60 m przez płotki; 6. Michał Kuciński w skoku w dal, 13. w biegu na 60 m; 8. Kamil Tylka w skoku w dal, 11. w biegu na 60 m.

Jako pierwsza w historii rekordzistek Szkoły w hali, w biegu na 60 m przez płotki juniorek młodszych, zapisała się Weronika Florek. W finale poprawiła rezultat osiągnięty w eliminacjach. Jeśli do końca halowego sezonu nikt nie poprawi tego wyniku, w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego otrzyma certyfikat potwierdzający ustanowienie rekordu.

Halowy rekord juniorów młodszych w skoku w dal poprawił Michał Kuciński, rezultat 5.28 jest lepszy od poprzedniego, należącego do Oskara Nowaka, o osiem centymetrów. Wynik lepszy od dotychczasowego rekordu uzyskał także Kamil Tylka - 5.23 m.

GRATULUJEMY!!!

Medaliści UKS „Gimpel” Nowy Targ w Halowych Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce:

Rok 2013 -

srebrne medale – Michał Pyzowski w biegu na 60 m juniorów, Adam Pawlikowski w pchnięciu kulą 6 kg;

brązowe medale – Franciszek Sutor w biegu na 60 m przez płotki, Jakub Stojek w skoku w dal (wszyscy w kat. junior), Tomasz Baran w pchnięciu kulą 5 kg.

Rok 2014

złote medale – Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą 5 kg, Tomasz Baran w pchnięciu kulą 6 kg;

srebrny medal – Małgorzata Cygoń w skoku w dal juniorek.

Rok 2015

złoty medal – Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą 5 kg;

srebrny medal – Magdalena Wysoczyńska w skoku w dal juniorek;

brązowy medal – Adrian Sobolak w biegu na 60 m przez płotki juniorów.

Rok 2016

złoty medal – Dawid Pulit w trójskoku juniorów;

brązowy medal – Jakub Złahoda w biegu na 60 m przez płotki juniorów.

Komunikaty z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uks.gimpel.org.pl.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=153