Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Dodał: admin 3 marca 2016 18:52

W niedzielę 28 lutego maturzyści z naszej szkoły udali się na pielgrzymkę do Częstochowy, by zawierzyć Matce Boskiej swoje intencje związane z wyborem drogi życiowej i pomyślnym zdaniem egzaminów maturalnych. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się w 1050 rocznicę Chrztu Polski oraz obchodzonym w kościele katolickim jubileuszu Miłosierdzia.W podróż na Jasną Górę wyruszyliśmy popołudniu, aby móc uczestniczyć w całonocnym czuwaniu przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Apel Jasnogórski , różaniec święty, konferencja, msza święta, Droga krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia wypełniły ten wyjątkowy czas. Nie zabrakło również chwil na indywidualną modlitwę oraz na spowiedź świętą.


Udział w pielgrzymce dał nam  maturzystom okazję do wspólnej refleksji nad własną przyszłością oraz dostarczył  nowych sił i motywację do dalszej nauki. W tej duchowej wędrówce na Jasną Górę towarzyszyli nam nauczyciele i wychowawcy a także rodzice.


Serdeczne podziękowania dla ks. Ryszarda za zorganizowanie wyjazdu do tego wyjątkowego miejsca oraz księdzu Maciejowi za wygłoszoną konferencję do naszej młodzieży.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=162

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl