Wygrana w Pierwszej Debacie Tischnerowskiej!

Dodał: admin 16 marca 2016 20:36

Miło nam poinformować, że drużyna „Zyngra” z naszej szkoły w składzie Julia Szymusiak (2h), Urszula Tokarczyk (2h) oraz Maciej Fryźlewicz (3g) wzięła udział w I Debacie Tischnerowskiej, która miała miejsce w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Oświęcimiu, w dniu 04.03.br.Tematem spotkania było zagadnienie: Uchodźcy – wielokulturowość. Czy Unia Europejska powinna otworzyć drzwi dla islamskich uchodźców. Jury konkursowe w składzie: Piotr Stolecki – dyrektor Biura Poselskiego Róży Thun w Krakowie, Jan Liniany –wiceprezes Fundacji Laboratorium Inicjatyw Środkowoeuropejskich, znawca Bliskiego Wschodu, oraz Jacek Stoch – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Oświęcimiu, nauczyciel przedmiotów społecznych i historycznych, bardzo wysoko oceniło jakość przygotowanych przez naszych uczniów pomocy audiowizualnych, siłę przekonywania i argumentacji, przygotowanie merytoryczne oraz odpowiedzi na pytania od eksperta z danego tematu i pytania od grupy przeciwnej. O wygranej naszej „Zyngry” zdecydowały również punkty w quizie na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Nasi uczniowie wykazali się znajomością prawa międzynarodowego, świetną orientacją w zagadnieniach polityczno-społecznych i umiejętnościami oratorskimi. Ponadto wszyscy zebrani uznali Julię Szymusiak za najbardziej aktywną, przekonującą i barwną postać debaty.


Tischnerowskie Dyskusje Młodych to program realizowany wraz z Biurem Poselskim Europosłanki Róży Thun, a skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem debat jest rozwój świadomości obywatelskiej społeczeństwa i kształtowanie postaw demokratycznych wśród najmłodszego pokolenia Polaków.


Kolejna debata odbędzie się w Dębicy (1 kwietnia br.) a jej tematem będzie: „Demokracja i ochrona prywatności”. Nad przygotowaniem młodzieży czuwali Wojciech Tischner, Łukasz Szajnowski i Grzegorz Klag.


G.K.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=166