Iwona Madeja Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Dodał: admin 5 kwietnia 2016 20:11

Tuż przed Świętami uczennica klasy 2d Iwona Madeja wraz ze swoją opiekunką mgr Anetą Borkowską pojechała do Białegostoku, aby wziąć udział w ostatnim etapie XV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Polska PiastowskaDo rozgrywki finałowej przystąpiło 60 uczestników. Polegała ona na rozwiązaniu szczegółowego testu oraz interpretacji źródeł historycznych z zakresu czasów Piastów. Około 20% pytań dotyczyło wydarzenia, którego 1050 rocznica przypada na rok 2016 czyli chrztu Polski. W oczekiwaniu na wyniki finału organizatorzy Konkursu zaprosili uczestników na wycieczkę, która wspaniale pokazała wielokulturowość regionu. W drodze powrotnej z wycieczki wszyscy otrzymali wiadomość, że Komisja Konkursowa zakończyła pracę i wyłoniła 10 laureatów, których lista bez podawania miejsc została wywieszona w internacie VIII LO, gdzie uczestnicy Konkursu z opiekunami byli zakwaterowani.


Na liście tej była oczywiście Iwona!


O tym, którą lokatę zajęła dowiedziałyśmy się dopiero następnego dnia, w trakcie uroczystości rozdania nagród – relacjonuje mgr Aneta Borkowska.


Z wielką radością informujemy, że Iwona Madeja zajęła II miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Piastowska"!


Gratulujemy ogromu wiedzy i sukcesu!


Trzymamy kciuki za dalsze zmagania, bowiem przed Iwoną udział w etapie centralnym Olimpiady Historycznej - życzymy stalowych nerwów i sukcesów!


Po zakończeniu uroczystości w VIII LO Laureatka z opiekunką pojechały do II LO w Białymstoku, aby Iwona mogła wziąć udział w eliminacjach do Olimpiady Mediewistycznej - było to możliwe dzięki zaangażowaniu Sekretarza Olimpiady Pana Hieronima Kucharskiego, ponieważ w tym roku pokrywały się terminy Konkursu i dwóch olimpiad i nie było szans na dojazd do Krakowa, gdzie mieści się okręg przeznaczony dla naszej szkoły. Czekamy na wyniki.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl