Sukcesów Iwony ciąg dalszy!

Dodał: admin 6 kwietnia 2016 19:31

Ubiegły weekend grupie 99 uczniów szkół ponadgimnazjalnych upłynął na zmaganiach z historią. Odbył się bowiem etap centralny XLII Olimpiady Historycznej w Gdańsku - Jelitkowie. W sobotę uczestnicy pisali wypracowanie oraz analizę i interpretację tekstów źródłowych. Niedziela upłynęła pod znakiem egzaminów ustnych, a poniedziałek był dniem ogłoszenia wyników. Ponad 40 uczniów uzyskało tytuł laureata, pozostali finalisty i uczestnika Olimpiady. Wśród tych pierwszych znalazła się uczennica Naszej Szkoły.
Z wielką radością informujemy, że Iwona Madeja jest laureatką XLII Olimpiady Historycznej. Swoim wynikiem punktowym zajęła VII miejsce w Polsce. "Nie pamiętam takiego osiągnięcia w tej olimpiadzie dla naszej szkoły" - mówi opiekunka Iwony mgr Aneta Borkowska - "Iwona jest absolutnie wyjątkowa. Jeszcze nie zamierza odpoczywać. Chce podnieść swój ubiegłoroczny wynik w Olimpiadzie Mediewistycznej, która rozpoczyna się 20 kwietnia".


Oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Polskie Towarzystwo Historyczne, Instytut Pamięci Narodowej, Sejm RP oraz Ministra Edukacji Narodowej laureaci już zdali maturę rozszerzoną z historii na 100% oraz otrzymują maksymalną liczbę punktów przy rekrutacji na studia wyższe na prawo, historię oraz kierunki pokrewne w całej Polsce.


Gratulujemy Iwonie spektakularnego osiągnięcia i życzymy sił do starcia za dwa tygodnie!


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=172


I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl