Reprezentacja I Liceum na trzecim miejscu!

Dodał: admin 5 czerwca 2016 20:21

Drugą część IX Memoriału im. Jakuba Marka przeprowadził Tomasz Kudasik, przedstawiciel Komisji Sportowej Absolwentów przy UKS Gimpel Nowy Targ, we współpracy z Piotrem Jabłońskim prezesem Klubu. Podczas uroczystego otwarcia Turnieju organizatorzy przybliżyli uczestnikom zawodów postać śp. Jakuba Marka.W zawodach wzięło udział pięć drużyn, w tym aktualna reprezentacja I Liceum. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch partii. O kolejności decydowała suma punktów za zwycięstwa i remisy, a w przypadku równowagi lepszy bilans małych punktów. Specyfika regulaminu spowodowała, że był to Turniej walki, walki o każde, skuteczne, przebicie piłki na drugą stronę. Sześć spotkań zakończyło się remisami 1:1, ale w podsumowaniu sytuacja była klarowna. O ostatecznej kolejności zadecydowały wygrane 2:0 i remisy 1:1 lepszym stosunkiem małych punktów. Wygrała drużyna Team Budz 7 pkt (3 w + 1 r), drugie miejsce zajęła drużyna z Raby Wyżnej 5 pkt (1 w + 3 r). Na trzecim miejscu zakończyła udział w Turnieju reprezentacja I Liceum 5 pkt (2 w+1 r), która w bezpośrednim spotkaniu z Rabą Wyżną zremisowała 1:1, ale o dwa małe punkty lepsza była Raba. Czwarte miejsce zajęli Absolwenci starsi (1 w + 1 r), którzy oddali ostatni mecz walkowerem (zadecydowały obowiązki rodzinne), skorzystali na tym licealiści. Na piątej pozycji uplasowali się Absolwenci młodsi.


Trzy najlepsze drużyny uhonorowano pucharami, wszystkie otrzymały dyplomy, najlepszego zawodnika Piotra Budza reprezentującego Budz Team, wyróżniono statuetką. Nagrody wręczali Tomasz Kudasik i Szymon Pohrebny. W imieniu Rodziny podziękował organizatorom, absolwentom Szkoły, nauczycielom i uczestnikom zawodów Pan Szymon Pohrebny.


Był to czwarte zawody w piłce siatkowej, który przeprowadził UKS „Gimpel” w tym roku szkolnym. Odbyły się turnieje z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Sylwestrowy i Memoriał im. Jakuba Marka Kobiet. Uczestnikami wszystkich imprez byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz absolwenci I Liceum i innych szkół z terenu Powiatów Nowotarskiego i Tatrzańskiego.


Udział w przeprowadzeniu obu Turniejów miała Gmina Miasta Nowy Targ, w ramach zadania publicznego pokryła 10% kosztów działania sekcji piłki siatkowej i piłki ręcznej w okresie III-VI 2016 r.


Wyniki:


Absolwenci st.- Raba Wyżna 1:1 (6, -17);
Absolwenci mł. – Budz Team 0:2 (-8, - 15);
I LO – Raba Wyżna 1:1 (-15, 17);
Absolwenci st.– Budz Team 0:2 (-10, -10);
Absolwenci mł.– I LO 0:2 (-12, -19);
Raba Wyżna – Budz Team 1:1 (19, - 14);
Absolwenci st. – Absolwenci mł. 2:0 (19, 18);
I LO – Budz Team 0:2 (-15, -13);
Raba Wyżna – Absolwenci mł. 0:2 (-17, -20);
Absolwenci st. – I LO 0:2 (wo).


Kolejność:


1.Budz Team 7 pkt
2.Raba Wyżna 5 pkt (+2)
3.I Liceum 5 pkt (-2)
4.Absolwenci st. 2 pkt
5.Absolwenci mł. 0 pkt


Składy:


Budz Team – Piotr Budz, Beata Kaczmarczyk, Kinga Wartak, Tomasz Rolka, Krzysztof Krauzowicz, Jacek Bałos;


Raba Wyżna – Bartosz Bogdał, Łukasz Łaś, Mateusz Domalik, Kamil Świder, Mariusz Adamczyk;


I Liceum – Hubert Derebas, Sobiesław Górski, Marcin Bednarczyk, Dariusz Bednarczyk, Bartosz Duda, Jakub Złydaszyk;


Absolwenci st. – Tomasz Kudasik, Dawid Bulanda, Wojciech Mrożek, Łukasz Duda, Bartłomiej Wojtas;


Absolwenci mł. – Hubert Borowski, Oskar Nowak, Łukasz Jurek, Wiktor Przybyła, Maciej Mastela, Michał Wojtarowicz;


Sędziowie: sędzia główny Tomasz Kudasik, Łukasz Duda, Wojciech Mrożek, Krzysztof Krauzowicz, Daniel Bałos, Łukasz Jurek, Tymoteusz Derebas, Hubert Borowski, Oskar Nowak, Sobiesław Górski, Bartosz Duda, Piotr Budz, Maciej Mastela.


GRATULUJEMY!


Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=195

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl