Narodowa Majówka

Dodał: admin 13 czerwca 2016 20:01

Z lekkim opóźnieniem informujemy o Narodowej Majówce.

Maj u nas w szkole jest miesiącem bardzo uroczystym. W maju przypada nasze święto narodowe, w maju odbywają się matury – na korytarzu przewijają się elegancko ubrani uczniowie, elegancko ubrani członkowie komisji egzaminacyjnych, w szkole panuje podniosła atmosfera. Dlatego postanowiliśmy, że obchody Święta Konstytucji 3 - Maja przyjmą nieco mniej formalny kształt. Klasy pierwsze i drugie wzięły udział w warsztatach muzycznych w trakcie których, przypominane były nasze pieśni patriotyczne. Można było pośpiewać, można było dowiedzieć się w jakich okolicznościach powstawały utwory, które uzyskały rangę hymnów narodowych, a nawet odświeżyć sobie zasady prawidłowej postawy jaką należy przyjąć w trakcie ich śpiewania. Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów była p. prof. Jadwiga Leja, przygotowała je klasa 1g, a pomocą służyły p.prof. Dorota Żmuda i Hanna Sięka. Mamy nadzieję, że nikt w naszej szkole nie będzie miał już wątpliwości, że śpiewając "Gaude Mater Polonia" należy wstać, a "Marsz Polonii" nie narodził się na stadionie piłkarskim.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=199