XLIV finał OMTTK

Dodał: admin 20 czerwca 2016 09:05

Uczniowie Naszej szkoły reprezentowali województwo małopolskie w finale centralnym XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w Rybniku.  Drużyna w składzie: Andrzej Szaflarski 3G, Mikołaj Głodziak 2A, Norbert Raducki 2G wywalczyła tytuł finalistów.


W konkursie brało udział 48 drużyn (3 osobowe) z całej Polski na poziomie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych, każda z nich zajęła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim.


Konkurencje turniejowe obejmowały:


1. Turystyczne ABC (testy drużynowe): rozpoznawanie atrakcji turystycznych woj. śląskiego, znajomość gwary śląskiej;


2. indywidualny test wiedzy: krajoznawczy (zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne), dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy;


3. marsze na orientacje;


4. samarytanka w praktyce;


5. turystyczne ABC: ścianka wspinaczkowa, gra azymutowa;


6. rowerowy tor przeszkód (w tym naprawa roweru);


7. ocena odznak turystycznych PTTK.


Chłopcy spisali się świetnie!


Organizatorzy PTTK zorganizowali dla uczestników całodniową wycieczkę krajoznawczą „Poznajemy Rybnik i Ziemię Tarnogórską” m.in. było zwiedzanie zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach, zabytkowej kopalni w Rybniku. Wieczorem było ognisko integracyjne. W niedzielę na uroczystym zakończeniu wręczono drużynom dyplomy wraz z nagrodami.


Uczniowie nasi od 44. lat corocznie biorą udział w OMTTK PTTK, osiągając sukcesy. Zawody odbywają się bez względu na pogodę i w warunkach turystycznych.


Gratulujemy drużynie i życzymy dalszych sukcesów.


Opiekunem uczniów była Pani mgr Mirosława Czyż.


zdjęcie: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=203