XLIV finał OMTTK

Dodał: admin 20 czerwca 2016 09:05

Uczniowie Naszej szkoły reprezentowali województwo małopolskie w finale centralnym XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w Rybniku.

Drużyna w składzie: Andrzej Szaflarski 3G, Mikołaj Głodziak 2A, Norbert Raducki 2G wywalczyła tytuł finalistów.

W konkursie brało udział 48 drużyn (3 osobowe) z całej Polski na poziomie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych, każda z nich zajęła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim.

Konkurencje turniejowe obejmowały:

1. Turystyczne ABC (testy drużynowe): rozpoznawanie atrakcji turystycznych woj. śląskiego, znajomość gwary śląskiej;

2. indywidualny test wiedzy: krajoznawczy (zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne), dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy;

3. marsze na orientacje;

4. samarytanka w praktyce;

5. turystyczne ABC: ścianka wspinaczkowa, gra azymutowa;

6. rowerowy tor przeszkód (w tym naprawa roweru);

7. ocena odznak turystycznych PTTK.

Chłopcy spisali się świetnie!

Organizatorzy PTTK zorganizowali dla uczestników całodniową wycieczkę krajoznawczą „Poznajemy Rybnik i Ziemię Tarnogórską” m.in. było zwiedzanie zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach, zabytkowej kopalni w Rybniku. Wieczorem było ognisko integracyjne. W niedzielę na uroczystym zakończeniu wręczono drużynom dyplomy wraz z nagrodami.

Uczniowie nasi od 44. lat corocznie biorą udział w OMTTK PTTK, osiągając sukcesy. Zawody odbywają się bez względu na pogodę i w warunkach turystycznych.

Gratulujemy drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem uczniów była Pani mgr Mirosława Czyż.

zdjęcie: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=203