Dzień Luzu Szkolnego

Dodał: admin 31 sierpnia 2016 14:46

Nowy rok szkolny już jutro, a my nie podsumowaliśmy jeszcze zeszłego...

Pod koniec roku szkolnego tradycyjnie odbył się Dzień Luzu Szkolnego zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i profesorów naszego Liceum. Wydarzeniu towarzyszyły imprezy sportowe, planszowe, komputerowe oraz quizy.Poniżej przedstawiamy obszerne sprawozdanie reporterskie z każdego punktu imprezy:


Dzień Włoski Wprowadzając się w wakacyjny nastrój, rozpoczęliśmy śpiewaniem włoskich przebojów.


Brawurowym wykonaniem "O sole mio" rozpoczęło trio: Simone Kaczor Di Paola z klasy 2c, Michał Zubek z 1e, Adrian Kamiński z 1a. Następnie miło nam było gościć tegoroczną absolwentkę - Karolinę Hornik, która wykonała jeden z utworów znanego włoskiego piosenkarza Erosa Ramazzotti. Zaraz po niej wystąpiła Anna Gal z 2h z "Ci sarà", a wraz z nią rozśpiewała się również publiczność. Ciepło przyjęto też piosenkę Laury Pausini "La solitudine", w interpretacji Darii Skowrońskiej z 2g. W sentymentalną podróż zabrała nas Zuzanna Kubowicz z 1d, wzruszająco śpiewając przy akompaniamencie gitary "Il viaggio", piosenkę w oryginale wykonywaną przez Gianmaria Testa. W finale nie mogło zabraknąć słynnego "Volare" śpiewanego przez Kasię Ceterę i Julię Moś z 1e oraz całą grupę rozbawionych uczniów z klas 1a, 1d, 1e, którym na gitarze akompaniowała Zuza Kubowicz, a fragment na trąbce zagrała Patrycja Stańczak.


Dziękujemy naszym wspaniałym artystom oraz prowadzącym koncert - Marii Dziur i Gabrieli Główce z 2d, uczennicom przygotowującym dekorację auli - Agnieszce Galarowicz z 2g i Katarzynie Zeliaś z 2d, Karolinie Chowaniec z 2d za pomoc w obsłudze technicznej, a paniom Magdalenie Smreczyńskiej i Dorocie Żmudzie za organizację i pomoc w opracowaniu muzycznym śpiewanych piosenek.


III Edycja Szkolnego Turnieju „FIFA 16”


W tegorocznej edycji wzięło udział 13 uczniów naszego Liceum. Byli to: - Bartłomiej Chowaniec (1C) - Piotr Kniotek (1C) - Michał Kuciński (1B) - Maciej Stasik (tegoroczny Absolwent) - Kamil Waksmundzki (tegoroczny Absolwent) - Łukasz Radzik (1A) - Filip Polaczek (1A) - Jan Krupa (1C) - Dominik Gach (1B) - Szymon Urzędowski (1C) - Adrian Skalski (1F) - Bartosz Siuta (1D) - Dawid Wojtaszek (1D)


Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, w których mieli do rozegrania po 2 lub 3 spotkania (w zależności od liczby graczy w grupie). Faza grupowa przedstawiała się następująco:


(od lewej: MIEJSCE, IMIĘ I NAZWISKO, MECZE, PUNKTY, BRAMKI) GR A 1.Michał Kuciński 2 4 3-1 2.Piotr Kniotek 2 4 2-1 3. Bartłomiej Chowaniec 2 0 0-3


GR B 1. Filip Polaczek 3 7 8-4 2. Jan Krupa 3 6 7-3 3. Dominik Gach 3 4 3-4 4. Dawid Wojtaszek 3 0 0-7


GR C 1. Maciej Stasik 2 6 3-0 2. Kamil Waksmundzki 2 3 3-4 3. Łukasz Radzik 2 0 2-4


GR D 1. Szymon Urzędowski 2 6 4-2 2. Bartosz Siuta 2 3 4-4 3. Adrian Skalski 2 0 1-3


Do ćwierćfinałów awansowali dwaj najlepsi gracze z każdej grupy.


ĆWIERĆFINAŁ Michał Kuciński – Kamil Waksmundzki 0:1 Filip Polaczek – Bartosz Siuta 2:4 (po dogrywce) Maciej Stasik – Jan Krupa 3:0 (walkower) Szymon Urzędowski – Piotr Kniotek 1:0


PÓŁFINAŁ Kamil Waksmundzki – Bartosz Siuta 1:3 Maciej Stasik – Szymon Urzędowski 3:2


MECZ O III MIEJSCE Kamil Waksmundzki - Szymon Urzędowski 2:0


FINAŁ Bartosz Siuta – Maciej Stasik 3:0


I MIEJSCE – Bartosz Siuta II MIEJSCE – Maciej Stasik III MIEJSCE – Kamil Waksmundzki


Bartkowi serdecznie gratulujemy! Organizatorem turnieju był mgr Łukasz Szajnowski. Wielkie podziękowania należą się Filipowi Polaczkowi oraz Szymonowi Urzędowskiemu za pomoc w organizacji turnieju. Jeszcze raz gratulacje i powodzenia za rok!


Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Lekkoatletyce W ramach Dnia Luzu Szkolnego przeprowadzono pierwsze, nieoficjalne Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Lekkoatletyce. Uczennice i uczniowie startowali w dwóch konkurencjach: w skoku w dal i w pchnięciu kulą.


W skoku w dal dziewcząt, w pierwszej próbie najlepszy rezultat 4.18m uzyskała Magdalena Kucińska. Ale już w drugiej prowadzenie objęła Aleksandra Misiura, która skoczyła 4.42 i oddalała się od rywalek w następnych próbach, uzyskując kolejno 4.50 i 4.64 m, ten rezultat wystarczył do zwycięstwa. Trzecie miejsce zajęła Kamila Repa 4.11, a czwarte Weronika Florek – 3.69m.


Wśród chłopców piękny pojedynek stoczyli Dawid Pulit i Bartłomiej Chowaniec. Ostateczna kolejność została ustalona już po trzeciej kolejce. W pierwszej prowadzenie objął Dawid rezultatem 5.45m. Bartek wysunął się na prowadzenie po trzecim skoku, uzyskał 5.49m. Do końca konkursu żaden z rywali nie był w stanie poprawić swojego rezultaty. Mistrzem został Bartek.


W pchnięcie kulą dziewcząt, ze względu na udział w konkursie jednej juniorki i trzech juniorek młodszych, zawody przeprowadzono kulą 4kg i 3kg. Zdecydowane zwycięstwo odniosła Weronika Florek, która uzyskała rezultat 9.27m (3kg). Drugie miejsce zajęła Sabina Krupa - 7.28m (4kg). Na trzecim uplasowała się Anna Podmańska 8.24m, a na czwartym Kamila Repa – 7.28. Kolejność ustalono na podstawie tabel punktowych szkolnej ligi lekkoatletycznej.


Organizatorzy składają podziękowania wolontariuszkom Małgorzacie Chyrczyk i Patrycji Stanek za rzetelne i pełne poświęcenia sędziowanie.


W przyszłym roku odbędą się Oficjalne Mistrzostwa Szkoły. Treningi należy rozpocząć już teraz.


Rozgrywki w piłce nożnej i siatkówce Wyjątkowe rozgrywki miały miejsce w piłce nożnej pomiędzy klasami I i II o profilu matematycznym. Po bardzo zacietej walce zwycięscami została klasa I c, która wykazała się dużymi umiejętnościami piłkarskimi i niesamowitą wolą walki.


W tym samym czasie na sali gimnastycznej trwał wyjątkowy pojedynek siatkarski. Do rywalizacji ze sobą stanęły dwie reprezentacje: profesorów i uczniów z klas I i II. Mecz zakończył się remisem 2-2 w setach.


Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy, a klasie Ic gratulujemy sukcesu w rozgrywkach piłkarskich!


Quiz ,,Gra o Tron" W quizie wzięło udział 6 osób. Pytania były bardzo szczegółowe, ale zawodnicy poradzili sobie świetnie! 3 miejsce zajęła Klaudia Bzdyk, 2 miejsce zajął Radosław Morawa, zwycięzcą oraz Lordem Namiestnikiem Goszcza została Zuzanna Laska, która na każde pytanie odpowiedziała bezbłędnie! Gratulacje!


Turniej Szachowy o Puchar Pani Dyrektor W trakcie Dnia Luzu Szkolnego odbył się również I Turniej o Puchar Pani Dyrektor. Do zawodów zgłosiło się sześciu uczestników: pięciu chłpoców i jedna dziewczyna.


Najwięcej punktów i zarazem zwycięzcą został bezkonkurencyjny: Jan Krupa - uczeń klasy I c, drugie miejsce zajął Pior Potaśnik z klasy I c, trzecie Piotr Suder z klasy 1 a. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy!


Gala Sewerynów 2016 Już po raz IV w auli szkolnej odbyła się Gala Sewerynów, w której to uczniowie głosowali na profesorów w różnych kategoriach. W tym roku były to: "Miss i Mister Francja Elegancja", "Mistrz Sucharów", "Uśmiech Roku", "Bratnia Dusza", "Jak Kura Pazurem". W pierwszych dwóch kategoriach nagrodzeni zostali statuetkami: pani profesor Jagna Dziedzic i pan profesor Paweł Rozmus za wyjątkowy styl i klasę. W dwóch kolejnych kategoriach bezkonkurencyjny był pan profesor Zbigniew Kopeć, który zachwyca zawsze uśmiechem i poczuciem humoru. W kategorii "Batnia Dusza"wygrał pan profesor Łukasz Szajnowski, a w ostataniej kategorii pan profesor Jacek Waksmudzki. Gratulujemy!


Na zakończenie sprawozdania reporterskiego z Dnia Luzu Szkolnego serdeczne podziękowania składamy pani Dyrekor Marii Kopeć za ufundowanie Pucharu w Turnieju Szachowym, Radzie Rodziców za nagrody rzeczowe, pani profesor Magdalenie Smreczyńskiej za Dzień Włoski, profesorom wychowania fizycznego: panu Piotrowi Jabłońskiemu, panu Szymonowi Pohrebnemu, pani Joannie Sułkowskiej, panu Wojciechowi Tischnerowi za zawody sportowe, panu Wojciechowi Grzybkowi za galę Sewerynusów, pani Marcie Domalik i Ewie Komperdzie za gry planszowe, panu Łukaszow Szajnowskiemu za Turniej Fifa, profesorom za zaangażowanie w to wyjątkowe wydarzenie, uczniowi Norbertowi Raduckiemu za poprowadzenie quizu "Gra o Tron", uczniowi Janowi Krupie za przeprowadzenie Turnieju Szachowego, uczennicy Małgorzacie Sołtys za naukę tańców latynoamerykańskich, Samorzodowi Szkolnemu za organizacje Gali Sewerynusy 2016, uczniom za uczestniczenie. Dziękujemy!


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=205

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl