Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Dodał: admin 10 września 2016 17:32

Pierwszego września br. cała społeczność naszego Liceum, zgromadziwszy się najpierw na mszy św. w kościele NSPJ, a później na sali gimnastycznej, uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny. Pani dyrektor Maria Kopeć, inaugurująca w tym roku kolejną kadencję zarządzania szkołą, serdecznie powitała Grono Pedagogiczne, a w nim 9 nowo zatrudnionych nauczycieli, oraz wszystkich zebranych uczniów i rodziców.W swoim wystąpieniu skierowanym do młodzieży podkreśliła potrzebę stawiania sobie wysokich wymagań oraz realizowania ambitnych planów i zamierzeń. Zapewniła zebranych, że w Liceum będą mogli rozwijać swoje twórcze pasje i talenty, przy ścisłej współpracy z nauczycielami. Uczniom życzyła sukcesów i pomyślności w nauce, bo przecież znaleźli się w szkole, „w której nie pytamy, czy zdałeś maturę…”, zaś nauczycielom – wytrwałości i spełnienia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.


Inauguracja roku szkolnego była też okazją do złożenia podziękowań Panu mgr. Wojciechowi Tischnerowi, który w ostatnich latach pełnił funkcję wicedyrektora Szkoły. Od 01.09 br. funkcję tę objęła Pani mgr Joanna Jethon-Sułkowska, której życzymy powodzenia w nowej roli.


W bieżącym roku szkolnym intelektualną przygodę z Liceum rozpoczęło 8 klas pierwszych, które podczas uroczystości złożyły uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Nowością jest klasa o profilu piłkarskim, prowadzona w ramach porozumienia Starostwa Powiatowego z Nowotarskim Klubem Piłkarskim Podhale Nowy Targ.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=208

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl