Pamięć o Nich ginie pomału

Dodał: admin 21 października 2016 19:49

List otwarty Stanisława Apostoła do społeczności Naszego Liceum.Kochani!
Zwracam się do Was z następującym apelem: W roku bieżącym obchodzimy 75 rocznicę powstania Konfederacji Tatrzańskiej, której naczelnikiem był i w której szeregach oddał życie - Augustyn Suski, poeta, działacz ludowy a także absolwent Naszego Liceum.


Dla uczczenia tej rocznicy napisałem dramat "Pamięć o Nich ginie pomału", który został wystawiony na scenie nowotarskiego MOK-u w czerwcu br. Aby jednak "pamięć nie zaginęła pomału" pragniemy dokonać adaptacji filmowej wspomnianego dramatu.
Taki tez wniosek złożyliśmy do budżetu obywatelskiego Miasta Nowy Targ. https://obywatelski.nowytarg.pl/gl…/okreg-ogolnomiejski-nr-5Dalsze losy naszego filmowego przedsięwzięcia znalazły się w rękach Nowotarżan, który swoimi głosami zadecydują na który projekt przeznaczyć pieniądze. W roku jubileuszowym Konfederacji Tatrzańskiej, w przeddzień apelu poległych, podczas którego będziemy przywoływać imię Augustyna Suskiego i innych bohaterów - absolwentów "Goszcza", apeluję do Was o oddanie głosu na film o Konfederacji Tatrzańskiej.


Z poważaniem
Stanisław Apostoł (absolwent Goszcza - rocznik matury 1974, autor Hymnu Szkoły)(kliknij, aby powiększyć)