naglowek - tlo

PRoLog - wstęp do PRL-u

Dodał: admin 17 listopada 2016 17:16

Wczoraj (16.11) czworo uczniów klasy 2A: Beata Bryniarska, Kamil Chlebek, Zuzanna Laska oraz Joanna Rypel wzięło udział w II edycji konkursu PRoLog – wstęp do PRL-u.Rywalizacja konkursowa nie mogła odbyć się nigdzie indziej, jak tylko w Nowej Hucie, w Muzeum PRL. To właśnie ta dzielnica miała być przykładem idealnej aglomeracji komunistycznego systemu, wprowadzonego wbrew woli obywateli w powojennej Polsce. I to właśnie tam zrodziła się jedna z największych grup opozycyjnych wobec „władzy ludowej”.


Pierwsza część konkursu polegała na samodzielnym rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań. O ostatecznej ilości punktów, w tym etapie konkursu, decydował uśredniony wynik drużyny. Następnie przyszła kolej na część artystyczną. Nasza drużyna przedstawiła autorskie wydanie„Dziennika Telewizyjnego”. Audycja poświęcona była kulturze muzycznej lat '50. W rolę znanej prezenterki Ireny Falskiej wcieliła się Zuzanna Laska. Nad przygotowaniem technicznymczuwał Kamil Chlebek, a Beata Bryniarska i Joanna Rypel odpowiedzialne były za całą organizację występu. Należy zaznaczyć, że cała czwórka naszych uczniów na co dzień skupia się na problemach z natury przedmiotów ścisłych (profil mat.-fiz.-j.ang./j.niem.). Jak widać, wykazali, że historia może być atrakcyjna i zainteresować każdego.


Z dumą informujemy, że Asia Rypel zdobyła jedyną nagrodę indywidualną za zdobycie największej ilości punktów w teście! Cała drużyna uzyskała wyróżnienia.


Serdecznie podziękowania należą się całej klasie 2A, która pomagała w przygotowaniu drużyny do konkursu. Wielkim zaangażowaniem wykazali się zwłaszcza: Natalia Czaja, Maciej Mastela, Filip Polaczek i Hubert Szczęch. Opiekunem uczniów był mgr Łukasz Szajnowski.


zdjęcie: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=232

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności