Ciacho dla Marysi!

Dodał: admin 7 grudnia 2016 19:18

W naszym liceum zakończyła się akcja Ciacho dla Marysi Nowak, pochodzącej z Niedzicy cierpiącej na chorobę objawiającą się postępującym zanikiem mięśni zwaną dystrofią twarzowo-łopatkowo-ramieniową – FSHD. Choroba jest niezwykle rzadka i ma przebieg postępujący, atakuje mięśnie powodując tym samym duże ograniczenia w sprawności fizycznej.Wolontariusze w czasie przerw sprzedawali pyszne domowe wypieki przygotowane przez uczniów, nauczycieli, rodziców oraz nowotarskie firmy: Trzcińscy oraz Piekarnio-Cukiernia R.Steskal.


Społeczność Goszcza wykazała się wielkim zamiłowaniem do słodkości, a także wielką wrażliwością serca. Smakowite ciasta, ciasteczka, torty i babeczki szybko znikały ze stołu. Dzięki temu udało się zebrać kwotę 1418 zł i 97 groszy, za co jesteśmy wdzięczni wszystkim łasuchom.


Zebrane środki zostały przekazane Fundacji im. A. Worwy, by w ten sposób wspomóc dalsze leczenie Marysi.


Dziękujemy Szkolnemu Wolontariatowi Młodzieżowemu i Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie całej akcji oraz tym którzy brali w niej udział!!!


Szczególną wdzięczność wyrażamy wspomnianym wcześniej firmom nowotarskim za wszelkie słodkości oraz pani Annie Z. i jej firmie za zakup (talerzyków tekturowych i łyżeczek plastikowych).


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=239

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl