Ciacho dla Marysi!

Dodał: admin 7 grudnia 2016 19:18

W naszym liceum zakończyła się akcja Ciacho dla Marysi Nowak, pochodzącej z Niedzicy cierpiącej na chorobę objawiającą się postępującym zanikiem mięśni zwaną dystrofią twarzowo-łopatkowo-ramieniową – FSHD. Choroba jest niezwykle rzadka i ma przebieg postępujący, atakuje mięśnie powodując tym samym duże ograniczenia w sprawności fizycznej.

Wolontariusze w czasie przerw sprzedawali pyszne domowe wypieki przygotowane przez uczniów, nauczycieli, rodziców oraz nowotarskie firmy: Trzcińscy oraz Piekarnio-Cukiernia R.Steskal.

Zebrane środki zostały przekazane Fundacji im. A. Worwy, by w ten sposób wspomóc dalsze leczenie Marysi.

Dziękujemy Szkolnemu Wolontariatowi Młodzieżowemu i Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie całej akcji oraz tym którzy brali w niej udział!!!

Szczególną wdzięczność wyrażamy wspomnianym wcześniej firmom nowotarskim za wszelkie słodkości oraz pani Annie Z. i jej firmie za zakup (talerzyków tekturowych i łyżeczek plastikowych).

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=239