Projekt Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia

Dodał: admin 20 grudnia 2016 20:34

W ramach współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego uczestniczyli w projekcie Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia. Celem tego przedsięwzięcia było budowanie integracji międzypokoleniowej oraz spędzenie czasu z osobami, które w tym okresie potrzebują szczególnej obecności drugiego człowieka. Koordynatorkami całego wydarzenia były studentki Istytutu Pracy Socjalnej Angelika Bochnak i Bernadeta Drożdż.W trakcie realizacji projektu Szkolny Młodzieżowy Wolontariat wraz z opiekunem Wojciechem Grzybkiem odwiedził Przytulisko Świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Grywałdzie. Po przybyciu do ośrodka spotkali się oni z podopiecznymi, którzy byli miło zaskoczeni ich wizytą. Wydarzenie to rozpoczęło się koncertem kolęd w wykonaniu uczniów. Niektóre z pastorałek wywołały wzruszenie, wśród obecnych osób.


Kolejny punkt stanowiło wręczenie podarunków ofiarowanych z życzliwości właścicieli firm: Orawskie Ciacho i Bedpol. Została zorganizowana również zbiórka kocy, którą wsparło wiele osób. Przekazane zostały one potrzebującym.


Na zakończenie, dla podkreślenia świątecznej atmosfery wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie przy tym szczere życzenia. W sercach obecnych pojawiła się radość ze spędzonego wspólnie czasu i wdzięczność za zaangażowanie ludzi młodych. Uśmiech do końca dnia gościł na ich twarzach. Poruszona spotkaniem młodzież na pewno na długo zapamięta przebyte tam chwile.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=243

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl