Turniej Sylwestrowy w Piłce Siatkowej

Dodał: admin 4 stycznia 2017 18:05

Skuteczny rewanż drużyny Absolwentów I Liceum

Siatkarze I Liceum zakończyli sportowy rok 2016 udziałem w Turnieju Sylwestrowym. W zawodach uczestniczyli: Absolwenci, reprezentacja klas drugich, drużyna klas pierwszych oraz Goście, tym razem bez własnej drużyny, a w składach gospodarzy. Kilkunastoletniej tradycji stało się zadość!Już przebieg pierwszej partii meczu, uczniów klas drugich z reprezentacją klas pierwszych, wzmocnionych absolwentem Hubertem Borowskim, wskazywał na to, że snute przed turniejem prognozy mogą się nie sprawdzić. Skazani na porażkę, w przedmeczowych horoskopach, pierwszoklasiści wygrali 25:20 i pokonali starszych 2:0, w drugiej partii do 22!


Absolwenci, po przegranych z reprezentacją I Liceum, w IX Memoriale im. Jakuba Marka i w turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zmobilizowali mocny skład i pokazali kto kogo może uczyć grać w piłkę siatkową. Rozprawili się z sensacyjnymi zwycięzcami, reprezentacją klas pierwszych - 2:0 (12, 14), nie pozwolili pograć uczniom klas drugich, również ten mecz zakończył się rezultatem 2:0 (11, 18). Starsi górą!


Pełni zapału uczestnicy zawodów umówili się, wstępnie, na Turniej Noworoczny, który odbędzie się w jedną z sobót stycznia roku 2017.


Organizatorami imprezy byli Piotr Jabłoński prezes UKS „Gimpel” Nowy Targ i Hubert Derebas absolwent 2016. Funkcję sędziego głównego pełnił Hubert Borowski, mecze sędziowali: Aleksander Apostoł, Natalia Kowalczyk i Piotr Jabłoński. Sekretariat prowadzili: Oskar Nowak, Łukasz Jurek, Patryk Wojtyczek, Adrian Kamiński, Ada Derebas.


 


Wyniki techniczne:


I LO I klasy – I LO II klasy 2:0 (20, 22); I LO II klasy – Absolwenci 0:2 (-12, -14); Absolwenci – I LO II klasy 2:0 (11, 18).


 


Kolejność miejsc:


1. Absolwenci, 2. I Liceum klasy I, I Liceum klasy II.


 


Składy:


Absolwenci – Hubert Derebas, Michał Pyzowski, Łukasz Jurek, Aleksander Apostoł, Jakub Rokicki, Adrian Sobolak;


I Liceum I klasy – Dominik Machaj, Kamil Gorlicki, Samuel Jaromin, Adrian Waluś, Ada Derebas, Hubert Borowski;


I Liceum II klasy – Patryk Wojtyczek, Adrian Kamiński, Natalia Kowalczyk, Wiktor Szerszeń, Daniel Koszarek, Samuel Jaromin.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=246

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl