Noworoczny Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet

Dodał: admin 25 stycznia 2017 19:53

Triumf Absolwentek – trzy zwycięstwa po 2 : 0!

Organizatorzy i uczestniczki Turnieju Sylwestrowego spełnili swoje postanowienie. Siatkarskie potyczki kobiet, w roku 2017, zainaugurowano Noworocznym Turniejem, w którym uczestniczyły cztery zespoły.Nieustannie wysoką formę utrzymują Absolwentki I Liceum, mimo że występowały w pięcioosobowym składzie, nie pozwoliły pograć czołowym drużynom szkolnym, w tym mistrzyniom i wicemistrzyniom powiatu. W pierwszym meczu wygrały, z aktualnymi gospodyniami sali przy ulicy Nadwodniej, z I Liceum w stosunku 15: 8 i 15 : 3. Równie dobrze poszło z reprezentacją Zespołu Szkół Ekonomicznych – 15 : 5 i 15 : 7, nie gorzej z uczennicami Zespołu Szkół Technicznych i Placówek – 15 : 8 i 15 : 7. Był to najlepszy zespół Turnieju. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, czołowa, amatorska, drużyna w naszym powiecie.


Zdecydowanie bardziej wyrównane spotkania rozegrały zespoły szkolne. Reprezentantki ZSE po przegranej pierwszej partii z ZST i P do 11, w dwóch następnych od początku utrzymywały bezpieczny dystans i w rezultacie wygrały 2 : 1 (10, 5). Pokonały również drużynę I Liceum i zajęły drugie miejsce w Turnieju.


Po dwóch partiach meczu I Liceum z ZST i P był remis 1 : 1. O zwycięstwie zadecydował 17 punkt, zgodnie z regulaminem, w rozstrzygającej partii kończący grę. Licealistki zrewanżowały się za niepowodzenie w powiatowej licealiadzie! Brawo! Uff, było gorąco, partia pełna wrażeń. Piłka siatkowa to piękny sport!


Najlepsze drużyny wyróżniono pucharami i dyplomami, ufundowanymi przez Radę Rodziców przy I Liceum. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu Barbara Wcisło i Piotr Jabłoński. Współorganizatorami byli działacze UKS „Gimpel” Nowy Targ Monika Posmyk, Kinga Kasprzak i Hubert Borowski.


Sędzią głównym turnieju był Hubert Borowski. Sekretariat prowadzili Monika Posmyk, Agata Sarna – Pohrebny, Patryk Wojtyczek i Łukasz Jurek.


Wyniki turnieju kobiet: Absolwentki – I LO 2:0 (8,3); ZSE - ZST i P 2:1 (-11,10,5); Absolwentki – ZSE 2:0 (5,7); I LO – ZST i P 2:1 (-10,8,16); Absolwentki – ZST i P 2:0 (8,7); ZSE – I LO 2:0 (8,12).


Kolejność: 1. Absolwentki, 2. Zespół Szkół Ekonomicznych, 3. I Liceum Ogólnokształcące, 4. Zespół Szkół Technicznych i Placówek.


Składy drużyn:


Absolwentki – Monika Posmyk, Joanna Rymarczyk – Panczakiewicz, Marta Rymarczk, Kinga Batkiewicz – Pieprzak, Agata Sarna – Pohrebny;


ZSE – Paulina Kubicz, Joanna Kubicz, Natalia Plewa, Maria Tonas, Magdalena Maciasz, Izabela Barnas, Magdalena Maciąg, Paulina Natońska.


I LO – Alicja Kojs, Agnieszka Kojs, Natalia Kowalczyk, Adrianna Derebas, Weronika Słota, Anna Sienka.


ZST i P - Halina Sas, Anna Waligóra, Angelika Czarny, Marzena Gubała, Natalia Ciszek, Klaudia Kucharska, Karolina Siodłak.


Więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl