W świecie e-sportu

Dodał: admin 9 lutego 2017 15:43

W dniach 2-4 lutego wzięliśmy udział w turnieju LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie. Zawody odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Grą, na której rywalizowali ze sobą gracze z całej Polski był Counter-Strike: Global Offensive.

 Wystąpiliśmy w 6 osobowym składzie: Adrian Skalski (2C), Jan Krupa (2C), Bartłomiej Chowaniec (2C), Maciej Jeziorczak (2B), Krzysztof Majerczyk (1C) oraz Marek Mikołajczyk (1A). Pierwszego dnia uplasowaliśmy się na 2 miejscu w grupie, co dało nam awans do ćwierćfinałów. Niestety, następnego dnia odpadliśmy po zaciętym boju w ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie wynikiem 2-1 w mapach.


Gdyby nie nasze błędy i brak zimnej głowy, spokojnie moglibyśmy uplasować się na podium. Mimo tego, że apetyty na sukces były większe, wszyscy są zadowoleni i szczęśliwi, a przecież to jest głównym celem udziału w takich imprezach. Zwycięzcami całego turnieju zostali zawodnicy z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, którzy pokonali reprezentacje Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu. Serdecznie gratulujemy!


Opiekunem uczniów był mgr Łukasz Szajnowski.


 


Adrian Skalski


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=256

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl