Uczniowie do piór!

Dodał: admin 9 marca 2017 11:43

Zbliżają się imieniny ks. Józefa Tischnera - drugiego patrona naszej Szkoły. Z tej okazji ogłaszamy Konkurs na Esej Pomyśl sobie, którego przedmiotem ma być ustosunkowanie się do słów naszego wielkiego Absolwenta:

Na początku dramatu rodzi się pytanie: kim jesteś? Na końcu widnieją dwie przeciwne możliwości: przeklęty lub błogosławiony. Dramat człowieka toczy się wśród tych możliwości. Co one znaczą? Tego dokładnie nie wiemy. Niewiedza ta nie przeszkadza nam jednak żyć wśród nich, wedle nich oceniać innych i siebie. Gdyby pewnego dnia znikły nam z oczu i uszu, stanęlibyśmy bezradni na scenie świata, jak słowa, które zapomniały o regułach, czyniącej z nich mowę gramatyki.

ks. Józef Tischner, Filozofia dramatu. Wprowadzenie

Prace podpisane imieniem i nazwiskiem prosimy składać na ręce pani prof. Doroty Żmudy do 20 marca 2017r. Zwycięzcy konkursu oprócz oceny celującej z języka polskiego otrzymają nagrody książkowe i uścisk dłoni Pani Dyrektor.