Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym

Dodał: admin 13 marca 2017 11:53

Na początku marca ośmioro uczniów Naszej Szkoły przystąpiło do szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym Wybieram Wybory. Uczestnicy wypełniali test ze znajomości Kodeksu Wyborczego. Do etapu wojewódzkiego awansowały osoby, które odpowiedziały poprawnie na przynajmniej 21 spośród 25 pytań. Wśród 11 uczniów z województwa małopolskiego, którzy spełnili ten warunek, jest uczeń klasy 1a – Wojciech Kaleta.

Kolejny etap będzie polegał na napisaniu eseju na jeden z podanych przez Organizatorów tematów (Zasada tajności głosowania – prawo czy obowiązek; Polskie wybory od odzyskania niepodległości w 1918 r.; E-voting – szansa i zagrożenie). Prace uczestników ocenią komisarze wyborczy oraz dyrektorzy delegatur Krajowego Biura Wyborczego.

Wszystkim uczniom Naszej Szkoły, którzy wzięli udział w konkursie, gratulujemy wiedzy, a Wojtkowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką mgr Katarzyny Sikory.

Zdjęcia: p. Grażyna Długosz (Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu: nowy-sacz.kbw.gov.pl) - http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=269