I dzień otwarty za nami

Dodał: admin 13 marca 2017 19:17

W poniedziałek nasza szkoła otworzyła po raz pierwszy w tym roku szkolnym swoje podwoje dla Gimnazjalistów i ich Rodziców. Społeczność uczniowska i grono nauczycielskie zaprosiło uczniów klas III okolicznych gimnazjów do przyjścia i zapoznania się z ofertą Goszcza.

Goście mieli okazję poznać zabytkowe budynki, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością- stary gmach kryjący nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, wyremontowaną salę gimnastyczną i zupełnie nowe boisko. Licealiści jako przewodnicy, odpowiadali na wszystkie pytania, a nauczyciele chętnie zapraszali do zajrzenia na lekcje, które odbywały się w tym dniu w szkole.

Ponadto tego dnia w nowo otwartej pracowni chemicznej odbyły się pokazy ciekawych doświadczeń. Pod opieką pani profesor Justyny Pałki dwukrotnie o godz. 12.00 oraz godz. 13.00 młodzież naszej szkoły przedstawiła gimnazjalistom kilka „nietypowych” doświadczeń. Były wybuchy, dymy, zmiany kolorów… Prezentowane doświadczenia to m.in. wybuch „wulkanu”, znicz olimpijski, chemiczny barman, burza w szklance wody, chemiczny kameleon, „pasto do zębów dla słonia”, samozapłon gliceryny, „ciuchcia”. Czas spędzony w sali 04 przyniósł wiele radości i nie mało zaskoczenia. Miłej zabawy nie było końca!

Tych którzy nie mogli na odwiedzić, serdecznie zapraszamy w pierwszy dzień wiosny, 21 marca w godz. 10.00-15.00, oraz 25 kwietnia w godz. 11.00-16.00.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=270