Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych

Dodał: admin 15 marca 2017 19:09

Na terenach zielonych AWF Kraków i w parku przy Muzeum Lotnictwa, zainaugurowano sezon biegów przełajowych w ramach Grand Prix Krakowa.

 W pierwszej, z siedmiu imprez, w 22 kategoriach wiekowych, uczestniczyło 293 biegaczek i biegaczy. Zaprezentowała się cała czołówka zawodników z terenu Województwa. Dla kadrowiczów był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski. Juniorki i seniorki miały do pokonania dystans 2000 metrów, panowie 3 000 metrów.


W zawodach wzięli udział, przygotowujący się do Powiatowej Licealiady w indywidualnych biegach przełajowych, reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Mimo zdecydowanie mniejszej ilości kilometrów przebiegniętych na treningach, w porównaniu do zawodników wywodzących się z cieplejszych rejonów Województwa, pierwsza próba, szczególnie w wykonaniu dziewcząt, wypadła całkiem dobrze.


W kategorii juniorek młodszych Joanna Rypel zajęła siódme miejsce (11 pkt), ósma dobiegła Małgorzata Łopata (10 pkt), dziesiąta Julia Sproch (8 pkt).


Wśród chłopców, junior młodszy Jan Zoń ukończył rywalizację na 26 miejscu (1 pkt), junior Maciej Jeziorczak uplasował się na 16 (2 pkt), a Gabriel Duda na 18 (1 pkt).


Studenci reprezentujący UKS „Gimpel”, Edyta Michalik i Oskar Nowak (seniorzy), ukończyli rywalizację na szóstych pozycjach (po 12 pkt).


W integracyjnym Biegu Otwartym, który odbywa się po zakończeniu każdej imprezy, wzięła udział siódemka reprezentantów UKS „Gimpel”. Szczęście w losowaniu nagród sprzyjało Maćkowi Jeziorczakowi. Tym razem wylosował plecak!


 


W Grand Prix Krakowa, zawodnicy zbierają punkty za zajęte miejsca w każdym z siedmiu startów. Zakończenie całego cyklu imprez i uroczyste wręczenie pucharów zaplanowano na 21.10. 2017 r. Niezależnie od końcowej punktacji, po każdym biegu, w każdej kategorii wiekowej, najwyżej sklasyfikowani uczestnicy honorowani są medalami.


Można stwierdzić „pierwsze koty za płoty”. Przed biegaczami dużo pracy, ale każdy następny start powinien być lepszy. Oczekujemy na odsłonięcie kart przez pozostałych, potencjalnych reprezentantów I Liceum. Każda placówka oświatowa może wystawić do zawodów powiatowych sześć zawodniczek i sześciu zawodników.


To czy „Goszczyński”, w punktacji za rezultaty osiągnięte na zawodach wojewódzkich w roku szkolnym 2016/2017, zajmie wysokie miejsce, w znacznym stopniu będzie zależało od lekkoatletek i lekkoatletów. W imprezach wojewódzkich, od początku roku szkolnego, punkty, jak dotąd, zdobyli - kolarz górski Dominik Gach (7 mjsc.), dziewczęta w sztafetowych biegach przełajowych (4 mjsc.), kilka lekkoatletek i lekkoatletów za indywidualne osiągnięcia w Małopolskiej Licealiadzie, snowboardziści (1 mjsc.) i snowboardzistki (4 mjsc.), narciarze alpejscy (1 mjsc.). Pozostały do zdobycia punkty za starty w indywidualnych biegach przełajowych i w Lidze Lekkoatletycznej.


 


Więcej zdjęć oraz komunikat z zawodów można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=275

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl