Maturzyści w Częstochowie

Dodał: admin 3 kwietnia 2017 18:51

W dniu 26 marca uczniowie klas trzecich wyruszyli na Jasną Górę, by pomodlić się w intencji zbliżających się matur oraz wyboru dalszej drogi życiowej . Na miejscu uczestniczyli wraz z nauczycielami i rodzicami w nocnym czuwaniu przed wizerunkiem cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.Po Apelu Jasnogórskim młodzież wysłuchała z wielkim zainteresowaniem konferencji prowadzonej przez ks. Andrzeja Nackowskiego. Zwrócił On uwagę, że: ,,wiele młodych osób w dzisiejszych czasach myśli, iż są samotnymi, niewartościowymi ludźmi, podczas gdy każdy na swój sposób jest piękny, silny i wyjątkowy”. Ks. Andrzej Nackowski przypomniał także o podstawowej prawdzie, że ,,Bóg nas kocha i jak Ojciec jest z nas dumny”.


Nie zabrakło również modlitwy różańcowej, w której rozważaliśmy Tajemnice Światła a następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Ryszarda Kilanowicza. W swoim kazaniu ks. Ryszard Kilanowicz odwołał się do pewnego myśliciela, który przyrównał trzy lata liceum do rejsu po morzu. Słowa: ,,Dziś łódź waszego, naszego wspólnego życia zawija do Jasnogórskiego portu, aby zabrać szczególny ładunek. Ten ładunek może się wydawać nie tak konkretny, jak to wszystko, czym załadowywaliście siebie przez minione lata”, stały się refleksją dla słuchających maturzystów.


Na zakończenie pobytu w tym wyjątkowym miejscu uczniowie mogli duchowo przeżyć spotkanie z Panem Jezusem w trakcie Drogi Krzyżowej oraz poprzez wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia.


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=284

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl