9. Małopolski Memoriał Trenerów

Dodał: admin 18 maja 2017 20:10

Trzy rekordy zawodników UKS Gimpel Nowy Targ!

Po raz dziewiąty Małopolski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki przeprowadził zawody poświęcone pamięci Trenerów Bogusława Swiby, Kazimierza Świerzowskiego, Jana Puchera. Tradycyjnie, co roku, Memoriał inauguruje letni sezon lekkoatletyczny. W programie są konkurencje olimpijskie, ale trenerzy biegaczy sprawdzają efekty zimowych przygotowań również na pokrewnych dystansach. Szukają potwierdzenia słuszności priorytetów realizowanych w okresach treningowych poprzedzających sezon startowy.Mimo zmiennych warunków pogodowych, z przewagą opadów deszczu, na pierwsze spotkanie lekkoatletów stawiło się około 500 zawodników z czterech województw. Uczennice I Liceum, zawodniczki UKS „Gimpel”, przygotowują się do udziału w finale wojewódzkiej ligi lekkoatletycznej, po pierwszym rzucie zajmują drugie miejsce. Z szóstki naszych reprezentantek, dobrą formę potwierdziła Joanna Rypel. Jest pierwszą licealistką, która wystartowała w biegu na 600 metrów, uzyskała rezultat – 1:49.44, który rozpoczyna historię rekordów Szkoły w tej konkurencji w kategorii juniorek. Pierwszy rekord Klubu – 53.51 w biegu na 300 metrów - ustanowiła młodziczka Kinga Machaj.


Dobrze zaprezentowali się, w pierwszym w życiu starcie w zawodach lekkoatletycznych, bracia Marcin i Piotr Bigosowie. Marcin skoczył w dal 5.51, a Piotr – 5.16. Rekord Klubu w biegu na 600 metrów ustanowił Robert Bieda, uzyskał rezultat 1:24.75. Poprzedni – 1:27.74 - należał do juniora Oskara Nowaka. Robert wygrał rywalizację na tym dystansie, a uzyskany wynik jest szóstym wśród seniorów i 13 w kategorii open, w Polsce, w tegorocznych statystykach.


Jak dotąd, znaczny wpływ na osiągane rezultaty mają niesprzyjające warunki atmosferyczne. Czekamy na poprawę pogody i uzależniony od niej wysyp rekordowych rezultatów.


 


Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=303

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl