Powiatowa Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych

Dodał: admin 22 maja 2017 19:10

Dziewczęta i chłopcy z „Goszcza” bezkonkurencyjni!

Na terenach lotniska w Nowym Targu przeprowadzono drużynowe biegi przełajowe, których stawką był awans do zawodów wojewódzkich.W tegorocznej edycji powrócono do regulaminu z roku 2001. O udział w zawodach wojewódzkich walczyły sześcioosobowe drużyny szkolne bez podziału na kategorie wiekowe. O zwycięstwie decydowała najniższa suma zajętych miejsc. W pierwszej kolejności klasyfikowano zespoły, które ukończyły zawody w pełnych składach. Zrezygnowano z dotychczasowej formuły, obowiązującej w latach 2002 – 2016, kiedy obywały się trzy indywidualne biegi w według kryterium daty urodzenia. W pięknym stylu awans do zawodów wojewódzkich rozstrzygnęły na swoją korzyść dziewczęta i chłopcy reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.


Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Joanna Rypel przed Amy Antolak z I Liceum w Rabce Zdroju. Na trzeciej pozycji minęła linię mety Małgorzata Łopata przed Klaudią Lipkowską. Wszystkie dziewczęta zmieściły się w pierwszej dziesiątce. Jako szósta zameldowała się Weronika Słota, siódma była Weronika Florek, ósma Julia Sproch. W punktacji drużynowej Licealistki zgromadziły 29 pkt, drugie miejsce zajęły uczennice I Liceum w Rabce Zdroju 69 pkt, a trzecie ZS CKR w Nowym Targu 55 pkt (5 zawodniczek).


Równie udany start zaliczyli chłopcy. Wygrał Paweł Rapta z I Liceum w Rabce Zdroju, ale następne cztery miejsca zajęli uczniowie „Goszczyńskiego”. Na drugim przybiegł Błażej Knutelski, trzeci był Bartłomiej Chowaniec, czwarty Kamil Gorlicki, piąty Marcin Bigos, dziewiąty Gabriel Duda, trzynasty Szymon Waliczek. Uczniowie „Goszcza” wygrali punktację drużynową – 34 pkt, drugie miejsce zajęli reprezentanci I Liceum w Rabce Zdroju – 60 pkt, trzecie ZSCKR W Nowym Targu – 96 pkt.


W finale wojewódzkim, powiat nowotarski będzie reprezentowany przez dwie, sześcioosobowe, drużyny I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu i dwóch uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju.


 


GRATULUJEMY!


 


Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=304

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl