„Integracja malowana dźwiękiem”

Dodał: admin 25 maja 2017 12:09

Do połowy kwietnia można było przesyłać zgłoszenia do udziału w jubileuszowym X Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Następnie komisja konkursowa na podstawie nadesłanych nagrań, wybrała uczestników festiwalu. Anna Rusin, uczennica klasy drugiej została po raz piąty zakwalifikowana do udziału w Festiwalu i uczestniczyła w dniach od 16 do 18 maja w tym ogólnopolskim wydarzeniu artystycznym.

Festiwal ten jest imprezą o charakterze integracyjnym i edukacyjnym, promującym uzdolnienia i talenty muzyczne niepełnosprawnych uczniów oraz ich zdrowych rówieśników. Podobnie jak w poprzednich latach w przedsięwzięcie włączyli się znani muzycy i aktorzy. Ania uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez artystów jurorów: Halinę Frąckowiak, Adriannę Biedrzyńską, Magdalenę Kumorek, Zuzannę Iwańską, Marka Piekarczyka. Ostatni dzień rozpoczął się uroczyście recitalem Haliny Frąckowiak. Następnie odbywały się przesłuchania finałowe w Hali Widowiskowo-Sportowej, w których duet Ani zakwalifikował się do festiwalowej gali laureatów. Ania wystąpiła w kategorii integracyjny duet muzyczny. Ta kategoria ma szczególne znaczenie, ponieważ najbardziej obrazuje przesłanie tego festiwalu. Występują w niej wspólnie uczniowie ze szkoły specjalnej i masowej. Na finałowej gali pojawiła się Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, sprawująca patronat honorowy nad imprezą, a tegoroczną edycję zakończył koncert zespołu T.LOVE. Ania wraz z Elżbietą Bogacz z Wiśniowej wyśpiewały III miejsce. Otrzymały nagrody rzeczowe oraz nagrody pieniężne. Festiwal ten pokazuje, że muzyka jest nie tylko szansą dla uzdolnionych uczniów na zaprezentowanie swojego talentu i możliwości, ale co najważniejsze może być niesamowitym źródłem integracji oraz wywierać znaczący wpływ na zrozumienie drugiego człowieka.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=306