XLV OMTTK PTTK

Dodał: admin 7 czerwca 2017 20:55

Za nami etap wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK w Rzuchowej k/Tarnowa.

Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Norbert Raducki 3G, Aleksander Bandyk 2D i Joanna Kołat 1G, która zdobyła 4 miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych.

Miejsce 1. uzyskała  szkoła z Tarnowa.
Eliminacje równocześnie przeprowadzane były na poziomie szkół: ponadgimnazjalnych, gimnazjum i szkół podstawowych. Razem brało udział 12 szkół (po 3-osobowe drużyny).

Cele Turnieju, to m.in.:
- popularyzacja ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości
- popularyzacja krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku
- popularyzacja celów PTTK, w tym zasad bezpiecznego uprawiania turystyki kwalifikowanej i zdobywanie odznak PTTK
- popularyzacja imprez na orientację jako niekonwencjonalnej formy uprawiania turystyki
- rozwijanie sprawności intelektualnej i fizycznej młodzieży
- integracja zespołów uczniowskich.

Konkurencje turniejowe obejmowały:

1. część teoretyczna (55 zadań): test krajoznawczy obejmujący zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa  ruchu drogowego oraz udzielenia pierwszej pomocy
2. część praktyczna: samarytanka, turystyczny rower, turystyczne ABC (rozpoznawanie atrakcji  turystycznych woj. małopolskiego i podkarpackiego, piosenka turystyczna, gra azymutowa, rozpoznawanie tropów zwierząt), turystyczny marsz na orientację oraz ocenę zdobytych odznak turystycznych PTTK.  Drużyna opracowała Kartę Zespołu.

Uczniowie naszej Szkoły od 45. lat corocznie biorą udział w OMTTK  PTTK, osiągając sukcesy w eliminacjach wojewódzkich, ogólnopolskich. Zawody odbywają się bez względu na pogodę i w warunkach turystycznych (śpiwory, karimaty). Nagrodami dla drużyn są: dyplomy i książki.

Opiekunem drużyny była prof. Mirosława Czyż.

Gratulujemy Drużynie!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=311