naglowek - tlo

Memoriał Edwarda Szklarczyka w Suchej Beskidzkiej

Dodał: admin 13 lipca 2017 13:00

Sześć rekordów życiowych zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ

Na nowym stadionie w Suchej Beskidzkiej odbyły się pierwsze, oficjalne, zgodne z kalendarzem imprez PZLA, zawody lekkoatletyczne. W ramach cyklu Małopolskich Mitingów „I Ty możesz zostać Mistrzem” przeprowadzono I Memoriał Edwarda Szklarczyka.Edward Szklarczyk wielokrotnie reprezentował Polskę w biegach na 3000 metrów z przeszkodami, a także na 1500 metrów. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w roku 1964. Karierę sportową rozpoczynał w MMKS Babia Góra Sucha Beskidzka.


Uczniowie I Liceum startowali w biegach średnich i w skoku w dal. Do poprawy bilansu punktowego w Lidze Seniorów przyczyniły się - Joanna Rypel, która na 800 metrów uzyskała rezultat 2:35.26 (RŻ), zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek oraz Maria Łukasz - w skoku w dal wynikiem 4.41ustanowiła rekord życiowy, uplasowała się na siódmej pozycji wśród juniorek młodszych.


Dobrze wypadli, w swoich rocznikach, pozostali uczniowie klas pierwszych (U18). Pokazała się kolejna kandydatka, po Annie Ochmańskiej, do reprezentacji I Liceum w jesiennych biegach przełajowych. Weronika Cionżyńska zajęła czwarte miejsce na 800 metrów, uzyskała rezultat 3:16.27 (RŻ). Zadowolony ze swojego występu może być Jan Zoń. Poprawił rekord życiowy na 1500 metrów o 14 sekund (5:12.43), ukończył konkurencję na piątej pozycji. Hugo Czerwiński skoczył w dal 5.22, co wystarczyło na czwarte miejsce.


Obiecujące rezultaty uzyskały juniorki, kandydatki do udziału w przyszłorocznej rywalizacji w Ligach Juniorów i Seniorów. W biegu na 800 metrów, Julia Karpiarz zajęła trzecie miejsce, uzyskała rezultat 2:38.18 (RŻ), Renata Król czwarte - 2:42.37 (RŻ).


Był to bardzo pożyteczny wyjazd. Młodzież z Podhala zobaczyła pięknie położony stadion, z naturalną nawierzchnią boiska, która służy rzucającym  oszczepem, pchającym kulą, a także piłkarzom. Nadaje się do bezpiecznego, bez unoszącego się zapachu „chemii”,  użytkowania przez dzieci i młodzież. Jest wizytówką Miasta, świadczy o wysokiej kulturze ekologicznej mieszkańców.


 


Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=321

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności